• Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25
  • Programos trukmė: ~ 1 val. 15 min.
  • Programos kaina: vienam dalyviui - 5 €
  • Užsisakyti galite: el. paštu info@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 699 22536 bei muziejaus informacijos centre

Biologijos edukacinių programų metu jaunieji tyrėjai iš arti susipažins su mokslu apie visą mus supančią gyvąją gamtą! Atliekami įdomiausi biologiniai bandymai ir stebėjimai padės atsakyti į smalsių tyrinėtojų klausimus, susipažinti su nuostabiais gamtos kūriniais bei mus supančiu paslaptingu mikropasauliu. Mikroskopas taps pačiu geriausiu programų dalyvių bičiuliu, o mikroskopinius preparatus stebėjimui jaunieji mokslininkai mokinsis pasidaryti patys.

Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje, padedami dviejų programos vedėjų, programos dalyviai stebės ir patys atliks įvairiausius biologinius bandymus bei įgis pasirinktos temos teorinius pagrindus.

Kiekviena edukacinė programa yra koreguojama, atsižvelgiant į mokinių amžių ir gebėjimus.

Kraujas - gyvybės tėkmė

Ši edukacinė programa yra skirta moksleiviams susipažinti su ypatingos svarbos cirkuliuojančiu organizmo jungiamuoju audiniu – krauju. Jaunieji tyrėjai programos metu pažins kraujo kilmę, jo sandarą, sužinos, kokios svarbiausios kraujo atliekamos funkcijos bei pamatys, kuo žmogaus kraujas savo sandara skiriasi nuo kupranugario ar vištos kraujo. Programos dalyviai savo rankose taip pat galės palaikyti ir iš arčiau apžiūrėti 200 tūkst. kartų padidintą eritrocitą!

VII forto edukacinėje laboratorijoje programos dalyviai susipažins su nepakeičiamu mikropasaulio tyrinėtojo prietaisu – mikroskopu, pažins jo sudedamąsias dalis ir veikimo principus. Naudodamiesi šiuo prietaisu, dalyviai pažvelgs į kraują mikroskopiniu lygiu, kas padės lengviau suprasti mus supantį pasaulį.

Programa rekomenduojama: 5-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

Kas gyvena vandens laše?

Vanduo – nuostabus junginys, be kurio gyvybė neegzistuotų: jis ypatingai svarbus sausumos gyvūnams ir dar svarbesnis vandenyje gyvenantiems. Tačiau vandenyje gyvena ne tik žuvys ar delfinai, bet ir daugybė akimi nematomų gyvųjų organizmų. Edukacinės programos metu, žvelgdami pro mikroskopą, dalyviai pamatys, kaip atrodo vandenyje gyvenantys organizmai, sužinos, kuo jie ypatingi ir kokia jų svarba vandens pasaulyje. Programos dalyviai taip pat išsiaiškins, kodėl druskingame vandenyje gyvybė yra įvairesnė ir turtingesnė nei gėlame, kaip skirstomi vandenyje gyvenantys organizmai bei kokių sąlygų reikia skirtingiems organizmams gyvuoti.

Programa rekomenduojama: 5-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Fotosintezė

Edukacinės programos metu mokiniai susipažins tiek su kvantinės fizikos, tiek su biochemijos pradmenimis. Programos dalyviai susipažins su fotoefekto reiškiniu, keletu optikos ir elektrostatikos dėsnių bei patikrins, kaip metalus gali paveikti regimosios ir ultravioletinės šviesos spinduliai.

Susipažinę su fotoefekto reiškiniu, mokiniai nagrinės didžiausią jo naudą – fotosintezės procesą arba, paprasčiau, deguonies gamybos gamtoje: išsiaiškins, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti organizmai, kad galėtų gaminti deguonį, taip pat sužinos, kokios reakcijos vyksta fotosintezės metu ir kokių sąlygų reikia šiam procesui vykti. Programos metu įgytas žinias mokiniai užtvirtins atlikdami tiriamąjį darbą: stebės, kaip vyksta ir nuo kokių sąlygų priklauso fotosintezės efektyvumas.

Programa rekomenduojama: 3-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Mikropasaulis aplink mus

Šios edukacinės programos metu į mus supantį pasaulį jaunuosius tyrėjus kviesime pažvelgti iš arčiau. Programos dalyviai, išmokę naudotis mikroskopu ir patys pasidaryti mikroskopinius preparatus, supras, kad nėra viskas tik akimi matoma, o mikroskopo pagalba atsiveria dar nematytas pasaulio vaizdas. Kas yra ląstelė? Kaip ji atrodo? Ar popierius yra vientisa masė? Į šiuos ir dar daug kitų klausimų atsakysime pamatę 10, 40 ar net 100 kartų padidintus kasdien matomus daiktus.

Programa rekomenduojama: 5-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Grybai-grybeliai

Edukacinės programos metu mokiniai susipažins su grybų karalystei priklausančiais organizmais: grybais, pelėsiais ir mielėmis bei sužinos, kuo jie skiriasi tarpusavyje. Programos dalyviai pažins šių organizmų atnešamą naudą, sužinos, kaip jie yra panaudojami žmogaus reikmėms bei kaip kai kurie iš jų gali pakenkti. Mokiniai taip pat išsiaiškins, iš kokių dalių sudaryti grybų karalystei priklausantys organizmai, kaip jie dauginasi bei kaip siejasi su juos supančia aplinka.

Edukacinės programos metu dalyviai išmoks pasidaryti mikroskopinį pelėsio ir mielės preparatą bei, naudodamiesi mikroskopu, jį stebėti.

Programa rekomenduojama: 4-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Anatomijos pamoka: Rattus norvegicus albinus

Šiandien mokykloms įprastus plastikinius modelius pakeitus realia praktika, Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje moksleiviai turi galimybę pamatyti žinduolio audinius tokius, kokie jie yra iš tikrųjų – su daugybe atspalvių ir tik jiems pritinkama tekstūra.

Moksleiviai, mokykloje tyrinėję žmogaus anatomijos teoriją, edukacinės programos metu turės galimybę pamatyti tikrus albinosės laboratorinės žiurkės (Rattus norvegicus albinus) organus, atlikdami disekciją – preparavimą anatomijos mokymuisi. Užsiėmimo metu moksleiviai susipažins su biologinės saugos reikalavimais bei išmoks saugiai dirbti su anatomine medžiaga, taip pat pažins ir atliks disekcijos eigą, įgis praktinių įgūdžių dirbdami su pagrindiniais chirurginiais įrankiais (skalpeliu, pincetu, žirklėmis), susipažins su vidaus organais, jų topografija ir struktūra.

Programa rekomenduojama: 10 – 12 klasės mokiniams

Dalyvių skaičius: iki 10

Dėl šios edukacinės programos kainos kreiptis el. paštu info@septintasfortas.lt arba telefonu + 370 655 66550.

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

Darbo laikas

II – VI: 10 – 17 val.
VII: 10 – 15 val.

Muziejaus lankymas

Bilieto kaina: 3 €, gido paslaugos kaina: 6 €
50% nuolaida bilietui taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir žmonėms su negalia

© 2018 septintasfortas.lt
Tandem logo