• Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 30
  • Programos trukmė: 1,5 val.
  • Programos kaina: vienam dalyviui - 4 €
  • Užsisakyti galite: el. paštu info@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 699 22536 bei muziejaus informacijos centre

Veikiausiai nesuklysime sakydami, jog lankymasis muziejuose moksleiviams dažniausiai asocijuojasi su tyliais vaikščiojimais salėmis, ilgai trunkančiais gidų pasakojimais ir taisykle „nieko neliesti“. Mes manome, jog šį įsitikinimą pakeisti galime tik perleidę pažinimo procesą į moksleivių rankas! Istorinės tematikos edukacinės programos – tai aktyvūs užsiėmimai, kurių metu dalyviai turi galimybę ne tik susipažinti su Kauno tvirtovės bei VII forto istorija, bet ir ištirti ją patys!

Lobio paieška VII forte

Ši edukacinė programa – tai aktyvi pažintis su Kauno tvirtovės istorija ir VII fortu. Išklausę trumpo, istoriniais žemėlapiais iliustruoto pasakojimo, programos dalyviai išskiriami į dvi komandas, dalyvausiančias orientaciniame – pažintiniame žaidime. Šis žaidimas – tikras iššūkis, kurio tikslas – rasti prieš daugiau nei 120 metų VII forte gyvenusių karių paslėptą lobį.

Nepasiklysti didelėje, 7 ha apimančioje VII forto teritorijoje, dalyviams padės juos lydintys patyrę instruktoriai, o lobio paiešką palengvins sumaniai paslėptos užuominos. Lankydamiesi erdviuose šaudmenų sandėliuose, sunkiai prieinamose artileristų slėptuvėse ar tamsiuose tuneliuose, programos dalyviai ras trumpus aprašus, kaip šios vietos buvo naudojamos, kuomet VII fortas dar buvo vienas saugiausių Kauno tvirtovės karinių įtvirtinimų.

Esant nepalankioms oro sąlygoms, edukacinė programa vyksta Kauno tvirtovės VII forto kareivinių pastate.

Programa rekomenduojama: 1-7 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

Teatralizuota ekskursija „Nuo pirmosios plytos iki paskutinio šūvio“

Galingos raudono mūro sienos, miestą it geležinis kumštis apjuosę ir pagrindinių gatvių atsiradimą paskatinę statiniai, vienas moderniausių XIX a. pab. Rusijos imperijos gynybinių įtvirtinimų… Nuo pat statybų pradžios Kauno tvirtovei buvo žadama sėkmė, tačiau viena iš penkių pirmosios klasės Rusijos imperijos tvirtovių krito, kuomet iš devynių jos fortų buvo užimti vos trys. Tvirtovės komendanto klaida, prastas karių pasiruošimas ar neatsakingas armijos dalinių paskirstymas?

Į centrinį VII forto šaudmenų sandėlį patekę ekskursijos dalyviai sugrįš į XIX a. pabaigą ir iš naujo išgyvens Kauno tvirtovės istoriją. Teatralizuotai pateikiamas istorinis pasakojimas svečiams leis iš arti pažvelgti į Kauno tvirtovės įgulos kasdienybę bei įsitraukti į paskutinių tvirtovės gyvavimo akimirkų veiksmą. Ekskursijos dalyviai turės galimybę susipažinti su karinės mobilizacijos ypatumais, patiriant greitus karių apmokymus – išbandant mokomąsias granatas, karių turimą ginkluotę bei sprendžiant, be ko dalyviai nė dienos neišgyventų apkasuose.

Programa rekomenduojama: 5-12 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Kauno tvirtovės VII forto alpinizmo trasos

Plaukus kedenantis vėjelis, nuotykius žadančios trasos ir iš viršaus atsiverianti VII forto panorama – tokiais pojūčiais džiaugsis kiekvienas, užsukęs į alpinizmo įranga nusėtus įtvirtinimo šlaitus ir pylimus.

Dalyviai, aprūpinti visa reikalinga įranga, išbandys skrydį virš kairiojo forto kiemo, kelionę virš „bedugnės“ pėstininkų pozicijoje, gimnastų vertą išbandymą einant kelių metrų aukštyje ištemptu lynu ir kitas drąsos reikalaujančias trasas. Alpinizmo elementais papildytos nuotykių programos padės atgauti jėgas po išsamios pažinties su VII forto istorija bei Kauno tvirtovės gynėjų kasdienybe.

Dėmesio! Alpinizmo trasos veikia tik vasaros laiku (balandžio-spalio mėnesiais).

Alpinistiniai užsiėmimai yra užsakomi kaip papildoma bet kurios edukacinės programos dalis. 

Užsiėmimo kaina: užsakytos edukacinės programos kaina vienam dalyviui + 1 €/dalyvį.

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

Darbo laikas

II – VI: 10 – 17 val.
VII: 10 – 15 val.

Muziejaus lankymas

Bilieto kaina: 3 €, gido paslaugos kaina: 6 €
50% nuolaida bilietui taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir žmonėms su negalia

© 2018 septintasfortas.lt
Tandem logo