Kalėdinės edukacinės programos
Laukiant stebuklingiausios nakties metuose, skelbiame visuotinę kalėdinę parengtį – atėjo metas apsiginkluoti ryškiausiomis kalėdinėmis lemputėmis, pasistatyti apkasus iš dovanų ir pasiruošti niekada nenuspėjamam sniego karui. Kauno tvirtovės VII forto įgula kviečia pasirengimą Kalėdoms vykdyti ne kur kitur, o tvirtovės karių, erdvių kazematų ir laboratorinės įrangos apsuptyje – čia edukacinių programų metu vaikai patirs nepamirštamus nuotykius!

Edukacinė programa „Tvirtovės karių išbandymai: dingusių Kalėdų beieškant“

Patekę į Kauno tvirtovės įgulos sudėtį, kariai ne visuomet galėjo džiaugtis pačiu įdomiausiu gyvenimu – nuolatinės pratybos, vadovybės patikrinimai ir tvarkos palaikymas buvo tapę jų kasdienybe. Tačiau vieną šaltą žiemos dieną VII forto įgulą pasiekė slapta vadovybės telegrama: tvirtovėje dingo itin svarbus objektas. Apieškojus visą Kauno miestą, nuspręsta skelbti ypatingąją padėtį – pranešta, jog tvirtovėje pasimetė Kalėdos, paskutinį kartą pastebėtos VII forte. Jų paieškai nepakaks įprastos šio forto įgulos – tam renkamas išskirtinis dalinys.

viifortas-erdvelaivis-zeme-2016-highres-7741

Edukacinės programos metu jaunieji kariai, lydimi vyresniųjų kolegų, susipažins su gyvenimo tvirtovėje ypatumais bei leisis į galvosūkių kupiną žaidimą – įtraukiančias Kalėdų paieškas. Paslaptingi kareivinių kazematai, senųjų karių palikti pranešimai, neįprastos loginės užduotys bei tik sumaniausiems skirti iššūkiai… Siekiant miestui bei jo gyventojams sugrąžinti Kalėdų šventę, programos dalyviams teks nemenkai pasukti galvas ir susipažinti su visomis tvirtovės įgulos naudojamomis gudrybėmis!

Naujiena! Kitaip nei buvo įprasta, ši istorijos edukacinė programa vyksta šildomų kareivinių viduje ir tik maža jos dalis – lauke, po stogu.

Programa rekomenduojama: 1 – 7 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 20

Programos trukmė: 1,25 valandos

Programos kaina: vienam dalyviui – 4 € (kaina be patalpų nuomos)

Edukacinė programa + patalpų nuoma: 250 €

katia4

Edukacinė programa „Žiemos stebuklų tyrimai”

Stiklinės kolbos ir mėgintuvėliai, skirtingų spalvų tirpalai, įspūdingiausios cheminės ir fizikinės reakcijos… Kalėdos laboratorinės įrangos apsuptyje gali tapti tikru atradimu – čia jaunieji mokslininkai išmoks kurti tikrus stebuklus!

Edukacinės programos metu vaikai keliaus į laboratoriją, kurioje taps tikrais Kalėdų stebuklo kūrėjais – čia jaunieji mokslininkai gamins laboratorinį dirbtinį sniegą, susipažins su nestabiliais cheminiais tirpalais ir tirs cheminės liuminescencijos reiškinį. Vaikai taip pat išmoks rašyti kalėdinius sveikinimus, pasinaudodami slapto rašto gudrybėmis bei nuspalvins savo Kalėdų šventę įvairiausiomis spalvomis, naudodami cheminius indikatorius.

10295709_805372192819182_1220374968234383231_n-1

Jaunieji tyrėjai programos metu pasigamins ir tai, kuo pargrįžę namo galės nudžiuginti savo draugus ar tėvelius. Pabaigę darbus laboratorijoje, programos dalyviai pereis prie rimtų konstravimo darbų: vaikai iš mūsų pagamintų detalių galės patys susikonstruoti pilnai oru varomą automobilio modeliuką. Kiekvieno mažojo mechaniko jėgos ir pagaminto modeliuko galimybės bus išbandytos draugiškose Kalėdinėse ekomobilių lenktynėse.

Programa rekomenduojama: 1 – 7 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25

Programos trukmė:  2,5 val.

Programos kaina:  vienam dalyviui – 6 € (kiekvienas vaikas su savimi išsineš pasigamintą žaislą; kaina be patalpų nuomos)

Edukacinė programa + patalpų nuoma: 250 €
11155098_10203829015357836_6897649504854967475_o

Edukacinės programos „Geometrinės kalėdos: sniego senių dirbtuvėlės“ 

Ar žinote, kuo ypatingas tetraedras, oktaedras, dodekaedras ar ikosaedras..? Edukacinės programos „Geometrinės kalėdos: sniego senių dirbtuvėlės“ metu dalyviai ne tik sužinos, kokiomis savybėmis šie taisyklingieji iškilieji briaunainiai pasižymi, bet ir kurs savo unikalias Kalėdų dekoracijas!

Edukacinių programų metu vaikai išmoks skirti sukinius ir briaunainius: susipažins su tokiomis figūromis kaip kūgis, piramidė, ritinys, rutulys, toroidas, prizmė, žvaigždinis briaunainis bei išmoks pažinti įdomiuosius Platono kūnus. Programos dalyviai kartu skaičiuos jų viršūnes, sienas ir briaunas bei sužinos ypatingą, šiuos parametrus jungiančią savybę. Programos metu dalyviai taip pat sužinos, kaip pagal figūros sienų skaičių galima sužinoti iš graikų kalbos kilusį figūros pavadinimą.

img_49735balta-jpgIšklausę teoriją, kūrybinių dirbtuvėlių metu programos dalyviai patys pasigamins bei dekoruos iš ikosaedrų susidedantį sniego senį,  kuriu galės nustebinti savo draugus ar tėvelius.

Programos rekomenduojamos: 1 – 7 klasių mokiniams

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 20

Programos trukmė:

  • „Geometrinės kalėdos: sniego senių dirbtuvėlės“ – 1,5 val.

Programos kaina:  vienam dalyviui – 4 € (kiekvienas vaikas su savimi išsineš pasigamintą sniego senį; kaina be patalpų nuomos)

Edukacinė programa + patalpų nuoma: 250 €

deimantinematematika2f.jpg

Užsakymai priimami muziejaus informacijos centre, el. paštu: info@septintasfortas.lt arba telefonu: + 370 699 22536

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 619 76 114 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Ekskursijas vedame lietuvių, anglų, rusų bei hebrajų kalbomis. Prašome laiką rezervuoti iš anksto.

EDUKACIJŲ CENTRO LANKYMAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais + 370 699 22536 arba +370 655 66550 arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

© 2018 septintasfortas.lt
Tandem logo