Kompiuterinis projektavimas ir modeliavimas

  • Būreliai skirti: 7–12 klasių moksleiviams
  • Užsiėmimų trukmė: 2 ak. val. (1 val. 30 min.), vieną kartą per savaitę
  • Vieno būrelio kaina mėnesiui yra 60 eurų. Taikomas 20 eurų NVŠ krepšelis vienam būreliui. Taikoma 50 % nuolaida antram bei trečiam būreliui.
  • Užsiėmimų trukmė: rugsėjo 11 d. – birželio 1 d.

2016–ųjų m. rugsėjį Kauno tvirtovės VII fortą pasiekė vienintelės Lietuvoje moksleiviams prieinamos lazerinės cnc pjovimo staklės, leidžiančios moksleiviams susipažinti su kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo darbo specifika – nuo idėjos ir jos realizavimo brėžinyje iki pagaminto produkto moksleivio rankose.

viifortas-erdvelaivis-zeme-2016-highres-7905viifortas-erdvelaivis-zeme-2016-highres-7787Lazerinės cnc pjovimo staklės – šiuolaikinis įrenginys, skirtas gamybai, modeliavimui ir projektavimui. Šio įrankio veikimo principas yra galingas, kompiuteriu valdomas, lazerinis spindulys, kuris juda pakankamai dideliame plote ir pjauna arba graviruoja ant įvairiausio spektro medžiagų“ – apie naują neformaliajam vaikų švietimui skirtą įrenginį pasakojo Kauno tvirtovės VII forto direktorius Vladimiras Orlovas. Pasak V. Orlovo, tai yra vienas iš galingiausių tokio tipo lazerių Lietuvoje, nes įsigytas modelis yra naujausias. Kauno tvirtovės VII forto direktorius taip pat pabrėžė, kad jį valdyti leidžia šiuolaikinė programinė įranga, o įrenginys sukonstruotas taip, kad būtų visiškai saugus juo dirbančiam asmeniui.

„Būsimasis architektas, suprojektavęs ir nubraižęs pastatą, už kelių minučių gali jį turėti mastelyje 1:100 ar 1:10, pažiūrėti į jį gyvai, apsvarstyti, ar būtent to jis norėjo, ir tada arba ruošti išsamius brėžinius, arba kažką keisti. Moksleiviams, kurie lankys matematikos ar kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būrelius, šis įrankis leis nueiti labai trumpą kelią nuo idėjos, jos realizavimo brėžinyje, iki gatavo gaminio. Be abejo, pirmieji gaminiai bus surenkamieji žaislai arba įvairūs ornamentai, atvirukai, kurių gamyba leis vystyti suvokimą tarp to, ką moksleivis braižo kompiuteryje ir tikrovės, kuri gaunasi“ – pasakojo Kauno tvirtovės VII forto direktorius.

Pasak direktoriaus, šios lazerinės staklės bus labai naudingos ir gamtos mokslų būrelius lankantiems moksleiviams. „Fizikos užsiėmimų metu moksleiviai galės braižyti dantratukus, juos greitai gaminti iš prieinamų medžiagų ir konstruoti kinematines schemas, pavyzdžiui, gaminti variklio modelį ar pažinti tam tikrus mechanikos dėsnius. Priešingu atveju, mokytojoms viską tektų rodyti tiesiog ant popieriaus vadovėliuose“ – teigė V. Orlovas.

„Šis pirkinys yra vienas iš brangiausių pirkinių forto būrelių istorijoje, bet tikrai ne paskutinis. Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būrelis turi didelius užmojus plėtrai – sekantis įrenginys, apie kurį mes jau svajojame, yra profesionalus 3D spausdintuvas“ – teigė V. Orlovas. Lazeris įsigytas Kauno miesto savivaldybės vykdomos programos „Iniciatyvos Kaunui“ metu dalinai finansuojamo projekto „Neformalaus švietimo paslaugų plėtra Kauno tvirtovės VII forte“, parengtam pagal nevyriausybinių organizacijų ir miesto bendruomenės įgalinimo srities prioritetą „Naujų atvirų jaunimo centrų ir jaunimo erdvių paslaugų plėtra“, lėšomis.

iniciatyvos-kaunui-logo

 

Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būreliai

Kompiuterinis projektavimas – tai bendras informacinių technologijų, matematikos ir braižybos dalykas, kurio metu moksleiviai susipažįsta su kompiuterine braižyba, braižybos pagrindais, projekcijomis bei kompiuterinėmis galimybėmis. Būrelio metu moksleiviai mokosi dirbti su pagrindine architektams ir inžinieriams skirta programine įranga „AutoCad“, trimačiam modeliavimui skirta programine įranga „SolidWorks“ bei cnc lazerinių staklių, Canon ir Roland ploterių valdymui skirta programine įranga, realizuoja savo idėjas brėžinyje ir pamato savo darbo rezultatą pagamintame realiame produkte. Po kiekvieno užsiėmimo moksleiviai namo gali parsinešti savo pasigamintą unikalų produktą.

Būrelio metu moksleivių įgytos žinios ir įgūdžiai ypatingai pravers ateityje nusprendus studijuoti architektūrą, inžinerinį dizainą ar panašaus pobūdžio studijų sritis. Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo užsiėmimų metu 7–9 ir 10–12 klasių mokiniams.

Užsiregistruoti į būrelį galite paspaudę čia!

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  +370 699 22536

Jei neatsiliepiam –  prašome susisiekti SMS arba el. paštu edukacija@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

 

Steam School Label

© 2024 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo