Jus sveikina Kauno tvirtovės VII forto įgula!

Nuo 2009 metų Kauno tvirtovės VII fortą valdo nekomercinė viešoji įstaiga „Karo paveldo centras“. 2015 m., pradėjus aktyviai plėsti edukacinės laboratorijos veiklą, Kauno tvirtovės VII fortui buvo suteiktas Neformaliojo vaikų švietimo daugiafunkcio centro statusas, tad šiandien kasdieninė muziejaus veikla jungia tiek istorijos bei gamtos ir tiksliųjų mokslų specialistus, tiek šiomis sritimis aktyviai besidominčius savanorius. VII forto komanda – aktyvi ir nuolat tobulėjanti, atvira naujoms idėjoms ir iššūkiams, kryptingai siekianti geriausių rezultatų visose veiklos srityse. Dirbame tam, kad kiekvienas apsilankymas Kauno tvirtovės VII forte paliktų neišdildomą įspūdį bei atneštų naujus potyrius, žinias ir pažinimo džiaugsmą!

Vladimiras Orlovas
Vladimiras Orlovas
Direktorius

Esu Vladimiras, Kauno tvirtovės tyrinėtojas, dviejų vaikų tėvas bei Kauno tvirtovės VII forto įgulos vadovas. Kauno tvirtovės VII fortas man – gyvenimo būdas. Čia kartu su forto įgula galiu realizuoti savo drąsiausias svajones Kauno tvirtovės išsaugojimo ir mokslo populiarinimo srityje, matyti daug vaikų šypsenų ir siekti, kad praeities Tvirtovė tarnautų ateičiai. Kartu su įgula turime daugybę drąsių svajonių, kurių viena jau spėjo išsipildyti – pirmą kartą per šimtmetį Kauno tvirtovės VII fortas tapo atviras kiekvienam geros valios žmogui. Kviečiu aplankyti Kauno tvirtovės VII fortą – čia tikrai įdomu!

Rasa Bortkevičiūtė
Rasa Bortkevičiūtė
Renginių organizatorė

Nuo pat pirmųjų dienų, praleistų Kauno tvirtovės VII forte, su tvirtove susijusi veikla tapo neatskiriama bei vis labiau įtraukiančia mano kasdienybės dalimi: kiekviena diena, praleista čia, atneša naujas žinias, stebinančius istorinius faktus, galimybes, idėjas, įkvėpimą ir nuolat augantį norą prisidėti prie Kauno tvirtovės atgimimo. Siekis dalintis mūsų sukauptomis žiniomis, noras paskatinti žmonių entuziazmą domėtis Kauno tvirtove, besišypsantys bei naujų žinių ištroškę renginių lankytojai – tai priežastys, dėl kurių skaičiuoju jau penktus metus čia. Susitikime Kauno tvirtovės VII forto renginiuose bei istorinės tematikos programose vaikams!

Augustinas Šarkinas
Augustinas Šarkinas
Istorinių edukacinių programų vedėjas

Nors veikla Kauno tvirtovės VII forte į mano gyvenimą įžengė visai netikėtai, ilgai netrukus ji tapo pagrindiniu mano užsiėmimu. Kiekviena diena tvirtovėje skatina augti, tobulėti, pažinti, kurti, o dienos pabaigoje matomos lankytojų šypsenos, sužadintas smalsumas domėtis Kaunu, jo istorija bei pažadai čia sugrįžti dar kartą (ir būtinai atsivesti draugus!), tampa didžiausiu darbo įvertinimu. Kviečiu ir Jus užsukti į Kauno tvirtovės VII forto istorines edukacines programas ar renginius vaikams!

Akvilė Narkevičiūtė
Akvilė Narkevičiūtė
Edukacinės laboratorijos laborantė

Lygiai prieš metus net negalėjau įsivaizduoti, kaip stipriai darbas Kauno tvirtovės VII forte gali pakeisti mano gyvenimą. Džiaugiuosi suradusi istorinę vietą, kurioje galima nuolatos tobulėti ne tik istorijos, bet ir chemijos, fizikos ar matematikos srityse. Čia visada apstu gabių ir smalsių vaikų, kurie skatina kiekvieną dieną atrasti kažką naujo mokslo pasaulyje ir tuo gėriu dalintis su visais. Vaikų šypsenos ir susidomėję žvilgsniai yra priežastis, dėl kurios į Kauno tvirtovės VII fortą kiekvieną dieną ateinu su šypsena bei naujomis idėjomis. Tikiuosi su Jumis susitikti chemijos būreliuose ir edukacinėse programose!

Akvilė Lukošiūtė
Akvilė Lukošiūtė
Fizikos mokytoja

Tikslieji mokslai mane žavėjo dar mokyklos suole. Besimokydama universitete gavau pasiūlymą prisijungti prie VII forto komandos ir drauge kurti gamtos mokslų populiarinimo laboratoriją. Viskas prasidėjo nuo vieno paprasto stalo ir kelių laboratorinių indų su spalvotais skysčiais. Tai, ką turime dabar – puikiai įrengta laboratorija bei gausi įranga – mūsų komandos pasiekimas. Baigusi universitetą suvokiau, kad vien sėdėti mokslo laboratorijose ir ilgas valandas stebėti kaip kinta skaičiukai ar grafikai – ne man, tad VII forto veikla puikiai pateisina visus mano norus. Čia tikslieji gamtos mokslai nagrinėjami įdomiai ir aktyviai, o ilgus sėdėjimus prie sudėtingo aparato pakeičia smalsių vaikų žvilgsniai ir jų nuostabos šūksniai. Iki susitikimo fizikos būreliuose bei edukacinėse programose!

Aleksandra Orlova
Aleksandra Orlova
Matematikos mokytoja

Matematikos užsiėmimai Kauno tvirtovės VII forte kasdien atveria naujus iššūkius bei galvosūkius ne tik juos lankantiems vaikams, tačiau ir man. Nuolatinis siekis sudominti, skatinti pirmuosius žingsnius į matematikos pasaulį žengiančių mokinių žingeidumą ir įdomiai bei suprantamai atsakyti į sudėtingus vyresniųjų klausimus verčia nuolat domėtis šios srities naujienomis. Pradėjusi nuo įdomiosios matematikos edukacinių programų, į kurias atvyko pirmieji kiek nuobodžiai skambančio žodžio „matematika“ nepabūgę mokinukai, šiandien džiaugiuosi turėdama būrį įvairaus amžiaus talentingų ugdytinių, su kuriais drauge gvildename matematikos paslaptis, o žinias įtvirtiname įvairiuose konkursuose ir olimpiadose. Matematika gali būti be galo įdomi – įsitikinkite tuo šio mokslo edukacinėse programose bei būreliuose VII forte!

Gintarė Budrytė
Gintarė Budrytė
Fizikos edukacinių programų vedėja

Po ilgų bandymų suaugusiems įrodyti, jog pasaulį pakeisti – įmanoma, nusprendžiau pradėti dirbti su tais, kurie šia idėja užkrėtė mane – pačių jauniausiųjų auditorija. Bandymas vaikams pasakoti apie sunkiai suprantamus reiškinius, vartojant mažiausiesiems suprantamą kalbą, pastangos sudominti kiekvieną tiksliaisiais ir gamtos mokslais, išmokyti nejaučiant sunkaus mokymosi proceso – patys smagiausi man mesti iššūkiai. Nuoširdus vaikiškas smalsumas ypač palengvina mano buvimo VII forte tikslus: padėti suprasti, kad ne grožis, o mokslas padės išgelbėti Žemę, suteikti pakankamai žinių kitaip pamatyti ir suvokti pasaulį, atsakyti į visus rūpimus klausimus bei padėti pasiruošti svarbiems akademiniams momentams. Iki susitikimo taikomojo mokslo būreliuose ir fizikos edukacijose!

Julija Garnytė
Julija Garnytė
Edukacinės laboratorijos laborantė

VII forto komanda mano gyvenime atsirado labai netikėtai. Prieš kelerius metus atėjusi tvarkyti forto, pasilikau ilgesniam laikui, kad padėčiau augti ir tobulėti. Neslėpsiu, nepaprastai didžiuojuosi, kad 14 metų pradėjau savo draugystę su chemijos mokslu ir gavau galimybę dalintis savo žiniomis su kitais. Visgi, kai laboratorijoje matau vaikų šypsenas ir susidomėjimą ar suaugusiųjų nuostabą, stengiuosi vis labiau tobulėti, atrasti kažką naujo, jog VII forto edukacinėje laboratorijoje apsilankančių mažųjų tyrinėtojų akyse galėčiau uždegti norą atskleisti mokslo paslaptis. Iki susitikimo VII forto edukacinėje laboratorijoje vykstančiuose chemijos užsiėmimuose!

Vaiva Kulikauskienė
Vaiva Kulikauskienė
Biologijos edukacinių programų vedėja

Kauno tvirtovės VII forto įgula mane „atrado“ IV – ajame forte vykusios ekskursijos metu. Renginio eigoje užsimezgęs bendravimas išaugo į kasdieninį – šiandien ekskursijos vadovus galiu vadinti savo kolegomis, o pati džiaugiuosi, galėdama pritaikyti turimas žinias bei realizuoti save kurdama biologijos programas mažiesiems mūsų draugams. Mano įkvėpimo šaltinis – noras perduoti savo žinias ir supažindinti jaunąją kartą su mikrobiologijos pasauliu. Lauksiu Jūsų biologijos būreliuose bei edukacinėse programose!

Darbo laikas

II – VI: 10 – 17 val.
VII: 10 – 15 val.

Muziejaus lankymas

Bilieto kaina: 3 €, gido paslaugos kaina: 6 €
50% nuolaida bilietui taikoma TIK moksleiviams

© 2018 septintasfortas.lt
Tandem logo