Kompiuterinis projektavimas ir modeliavimas
2016-ųjų metų rugsėjo mėnesį Kauno tvirtovės VII fortą pasiekė vienintelės Lietuvoje moksleiviams prieinamos lazerinės cnc pjovimo staklės, leidžiančios moksleiviams susipažinti su kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo darbo specifika – nuo idėjos ir jos realizavimo brėžinyje iki gatavo produkto moksleivio rankose.

Lazerinės cnc pjovimo staklės – šiuolaikinis įrenginys, skirtas gamybai, modeliavimui ir projektavimui. Šio įrankio veikimo principas yra galingas, kompiuteriu valdomas, lazerinis spindulys, kuris juda pakankamai dideliame plote ir pjauna arba graviruoja ant įvairiausio spektro medžiagų“ – apie naują neformaliajam vaikų švietimui skirtą įrenginį pasakojo Kauno tvirtovės VII forto direktorius Vladimiras Orlovas.

viifortas-erdvelaivis-zeme-2016-highres-7901

Pasak V. Orlovo, tai yra vienas iš galingiausių tokio tipo lazerių Lietuvoje, nes įsigytas modelis yra naujausias. Kauno tvirtovės VII forto direktorius taip pat pabrėžė, kad jį valdyti leidžia šiuolaikinė programinė įranga, o įrenginys sukonstruotas taip, kad būtų visiškai saugus juo dirbančiui asmeniui.

„Šios lazerinės staklės rinkoje atsirado visai neseniai, nes anksčiau lazeriai buvo labiau eksperimentiniai-laboratoriniai prietaisai, kurie nebuvo patikimi ir reikalavo didžiulių sąnaudų bei specialistų aptarnavimo. Pagaliau visa tai atėjo iki tokių kompiuterinių sprendimų“ – teigė V. Orlovas. Šių sprendimų dėka, pasak direktoriaus, sukurtas kompiuterinis brėžinys gali ypatingai greitai tapti apčiuopiamu produktu.

„Būsimasis architektas, suprojektavęs ir nubraižęs pastatą, už kelių minučių gali jį turėti mastelyje 1:100 ar 1:10, pažiūrėti į jį gyvai, apsvarstyti, ar būtent to jis norėjo, ir tada arba ruošti išsamius brėžinius, arba kažką keisti. Moksleiviams, kurie lankys matematikos ar kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būrelius, šis įrankis leis nueiti labai trumpą kelią nuo idėjos, jos realizavimo brėžinyje, iki gatavo gaminio. Be abejo, pirmieji gaminiai bus surenkamieji žaislai arba įvairūs ornamentai, atvirukai, kurių gamyba leis vystyti suvokimą tarp to, ką moksleivis braižo kompiuteryje ir tikrovės, kuri gaunasi“ – pasakojo Kauno tvirtovės VII forto direktorius.

viifortas-erdvelaivis-zeme-2016-highres-7787viifortas-erdvelaivis-zeme-2016-highres-7905Pasak direktoriaus, šios lazerinės staklės bus labai naudingos ir gamtos mokslų būrelius lankantiems moksleiviams. „Fizikos užsiėmimų metu moksleiviai galės braižyti dantratukus, juos greitai gaminti iš prieinamų medžiagų ir konstruoti kinematines schemas, pavyzdžiui, gaminti variklio modelį ar pažinti tam tikrus mechanikos dėsnius. Priešingu atveju, mokytojoms viską tektų rodyti tiesiog ant popieriaus vadovėliuose“ – teigė V. Orlovas.

Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo užsiėmimų metu moksleiviai išmoks dirbti su pagrindine architektams ir inžinieriams skirta programine įranga „AutoCad“, trimačiam modeliavimui skirta programine įranga „SolidWorks“ bei cnc lazerinių staklių, Canon ir Roland ploterių valdymui skirta programine įranga.

„Šis pirkinys yra vienas iš brangiausių pirkinių forto būrelių istorijoje, bet tikrai ne paskutinis. Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būrelis turi didelius užmojus plėtrai – sekantis įrenginys, apie kurį mes jau svajojame, yra profesionalus 3D spausdintuvas“ – teigė V. Orlovas.

Lazeris įsigytas Kauno miesto savivaldybės vykdomos programos „Iniciatyvos Kaunui“ metu dalinai finansuojamo projekto „Neformalaus švietimo paslaugų plėtra Kauno tvirtovės VII forte“, parengtam pagal nevyriausybinių organizacijų ir miesto bendruomenės įgalinimo srities prioritetą „Naujų atvirų jaunimo centrų ir jaunimo erdvių paslaugų plėtra“, lėšomis.

Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būreliai moksleiviams Kauno tvirtovės VII forte

Visų mokslo metų bėgyje Kauno tvirtovės VII forte moksleiviai gilinasi į kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo darbo specifiką: būrelio metu moksleiviai mokosi dirbti su kompiuterinės braižybos programomis, realizuoja savo idėjas brėžinyje ir pamato savo darbo rezultatą pagamintame realiame produkte.

Kompiuterinis projektavimas – tai bendras informacinių technologijų, matematikos ir braižybos dalykas, kurio metu moksleiviai susipažįsta su kompiuterine braižyba, braižybos pagrindais, projekcijomis bei kompiuterinėmis galimybėmis.

viifortas-erdvelaivis-zeme-2016-highres-900

Po kiekvieno užsiėmimo moksleiviai namo gali parsinešti savo pasigamintą unikalų produktą: užsiėmimų metu moksleiviai išmoksta dirbti su vis kitais programos įrankiais, kuria savo individualaus produkto brėžinį ir cnc lazerinių staklių, Canon ar Roland ploterių pagalba jį paverčia realiu produktu.

Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo užsiėmimų metu 7-9 ir 10-12 klasių moksleiviai dirba su pagrindine architektams ir inžinieriams skirta programine įranga „AutoCad“, trimačiam modeliavimui skirta programine įranga „SolidWorks“ bei cnc lazerinių staklių, Canon ir Roland ploterių valdymui skirta programine įranga. Būrelio metu moksleivių įgytos žinios ir įgūdžiai ypatingai pravers ateityje nusprendus studijuoti architektūrą, inžinerinį dizainą ar panašaus pobūdžio studijų sritis.

Užsiregistruoti į 2017-2018 mokslo metais vyksiantį būrelį galite paspaudę štai čia!

img_0522img_0534himg_0584tytimg_0722hdf

Kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būrelis tapo įmanomu Kauno miesto savivaldybės vykdomos programos „Iniciatyvos Kaunui“ metu dalinai finansuojamo projekto „Neformalaus švietimo paslaugų plėtra Kauno tvirtovės VII forte“, parengtam pagal nevyriausybinių organizacijų ir miesto bendruomenės įgalinimo srities prioritetą „Naujų atvirų jaunimo centrų ir jaunimo erdvių paslaugų plėtra“, gautų lėšų dėka.

iniciatyvos-kaunui-logo

Darbo laikas

Vasaros laiku muziejus dirba edukacijų centro darbo metu

Muziejaus lankymas

Muziejaus ekspozicijų lankymas yra nemokamas, dėl patekimo kreiptis į Edukacijų centrą.
Dėl ekskursijų kreptis tel. +370 655 66550

© 2018 septintasfortas.lt
Tandem logo