Извините, этот техт доступен только в “Литовский” и “Американский Английский”.

(Lietuvių) Vladimiras Orlovas
(Lietuvių) Vladimiras Orlovas
(Lietuvių) Direktorius

(Lietuvių)

Esu Vladimiras, Kauno tvirtovės tyrinėtojas, dviejų vaikų tėvas bei Kauno tvirtovės VII forto įgulos vadovas. Kauno tvirtovės VII fortas man — gyvenimo būdas. Čia kartu su forto įgula galiu realizuoti savo drąsiausias svajones Kauno tvirtovės išsaugojimo ir mokslo populiarinimo srityje, matyti daug vaikų šypsenų ir siekti, kad praeities Tvirtovė tarnautų ateičiai. Kartu su įgula turime daugybę drąsių svajonių, kurių viena jau spėjo išsipildyti — pirmą kartą per šimtmetį Kauno tvirtovės VII fortas tapo atviras kiekvienam geros valios žmogui. Kviečiu aplankyti Kauno tvirtovės VII fortą — čia tikrai įdomu!

(Lietuvių) Akvilė Buzienė
(Lietuvių) Akvilė Buzienė
(Lietuvių) Fizikos mokytoja

(Lietuvių)

Tikslieji mokslai mane žavėjo dar mokyklos suole. Besimokydama universitete gavau pasiūlymą prisijungti prie VII forto komandos ir drauge kurti gamtos mokslų populiarinimo laboratoriją. Viskas prasidėjo nuo vieno paprasto stalo ir kelių laboratorinių indų su spalvotais skysčiais. Tai, ką turime dabar – puikiai įrengta laboratorija bei gausi įranga – mūsų komandos pasiekimas. VII forto veikla puikiai pateisina visus mano lūkesčius: čia gamtos mokslai nagrinėjami įdomiai ir aktyviai, o ilgus sėdėjimus prie sudėtingo aparato pakeičia smalsių vaikų žvilgsniai ir jų nuostabos šūksniai. Laukiu Jūsų fizikos būreliuose bei edukacinėse programose!

(Lietuvių) Gintarė Budrytė
(Lietuvių) Gintarė Budrytė
(Lietuvių) Fizikos edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių)

Po ilgų bandymų suaugusiems įrodyti, jog pasaulį pakeisti – įmanoma, nusprendžiau pradėti dirbti su tais, kurie šia idėja užkrėtė mane – pačių jauniausiųjų auditorija. Bandymas vaikams pasakoti apie sunkiai suprantamus reiškinius, vartojant mažiausiesiems suprantamą kalbą, pastangos sudominti kiekvieną tiksliaisiais ir gamtos mokslais, išmokyti nejaučiant sunkaus mokymosi proceso – patys smagiausi man mesti iššūkiai. Nuoširdus vaikiškas smalsumas ypač palengvina mano buvimo VII forte tikslus: padėti suprasti, kad ne grožis, o mokslas padės išgelbėti Žemę, suteikti pakankamai žinių kitaip pamatyti ir suvokti pasaulį, atsakyti į visus rūpimus klausimus bei padėti pasiruošti svarbiems akademiniams momentams. Iki susitikimo taikomojo mokslo būreliuose ir fizikos edukacijose!

(Lietuvių) Justina Krevnevičiūtė
(Lietuvių) Justina Krevnevičiūtė
(Lietuvių) Fizikos edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių)

Mano draugystė su VII fortu prasidėjo prieš ketverius metus. Šie metai buvo kupini iššūkių bei naujų patirčių, kurios padėjo atrasti savo tikslus ir svajones. Prieš pradėdama čia dirbti negalėjau nuspręsti, kurio keliu noriu eiti: gamtos mokslų, informacinių technologijų ar pedagogikos, tuo tarpu VII forte pavyko suderinti visas šias sritis, o smalsios vaikų akys skatina nesustoti ir tobulėti. Lauksiu mažųjų tyrinėtojų fizikos edukacinėse programose bei kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būrelyje!

(Lietuvių) Viltė Antanavičiūtė
(Lietuvių) Viltė Antanavičiūtė
(Lietuvių) Chemijos mokytoja

(Lietuvių)

Pirmuosius edukacinius užsiėmimus Kauno tvirtovės VII forte pradėjau drauge su istorines programas vedančia komanda ir įsitikinusi, kad darbas laboratorijoje – tikrai ne man. Vis dėlto, rankose netikėtai atsidūręs Soksleto aparatas apvertė viską aukštyn kojom: tuomet supratu, kad gamtos mokslai gali būti be galo įdomūs ir  įtraukiantys. Žingsnis po žingsnio gimė pirmosios edukacinės programos bei chemijos būrelis patiems mažiausiems, o šiandien edukacinėje laboratorijoje su vaikais sveikinuosi kaip chemijos mokytoja. Džiaugiuosi sutikdama žingeidžius jaunuosius mokslininkus: jų pasiekimai ir susidomėjimas skatina su nekantrumu laukti kiekvieno gamtos mokslų būrelio ar chemijos edukacinio užsiėmimo!

(Lietuvių) Julija Garnytė
(Lietuvių) Julija Garnytė
(Lietuvių) Gamtos mokslų mokytoja

(Lietuvių)

VII forto komanda mano gyvenime atsirado labai netikėtai. Prieš kelerius metus atėjusi tvarkyti forto, pasilikau ilgesniam laikui, kad padėčiau augti ir tobulėti. Neslėpsiu, nepaprastai didžiuojuosi, kad 14 metų pradėjau savo draugystę su chemijos mokslu ir gavau galimybę dalintis savo žiniomis su kitais. Visgi, kai laboratorijoje matau vaikų šypsenas ir susidomėjimą ar suaugusiųjų nuostabą, stengiuosi vis labiau tobulėti, atrasti kažką naujo, jog VII forto edukacinėje laboratorijoje apsilankančių mažųjų tyrinėtojų akyse galėčiau uždegti norą atskleisti mokslo paslaptis. Iki susitikimo VII forto edukacinėje laboratorijoje vykstančiuose chemijos užsiėmimuose!

(Lietuvių) Akvilė Narkevičiūtė
(Lietuvių) Akvilė Narkevičiūtė
(Lietuvių) Edukacinės laboratorijos laborantė

(Lietuvių)

Prieš kelis metus net negalėjau įsivaizduoti, kaip stipriai darbas Kauno tvirtovės VII forte gali pakeisti mano gyvenimą. Džiaugiuosi suradusi istorinę vietą, kurioje galima nuolatos tobulėti ne tik istorijos, bet ir gamtos mokslų srityse. Čia visada apstu gabių, smalsių vaikų, nuolat skatinančių atrasti kažką nauja. Susidomėję mažųjų žvilgsniai yra priežastis, dėl kurios į Kauno tvirtovės VII fortą kiekvieną dieną ateinu su šypsena bei naujomis idėjomis. Tikiuosi su Jumis susitikti chemijos būreliuose ir edukacinėse programose!

(Lietuvių) Aida Rudokaitė
(Lietuvių) Aida Rudokaitė
(Lietuvių) Edukacinės laboratorijos laborantė

(Lietuvių) Džiaugiuosi, kad Kauno tvirtovės VII forte galimybę augti ir mokytis turi visi: tiek mokytojai bei užsiėmimų vedėjai, tiek mokiniai. Per trumpą laiką čia stipriai patobulėjau fizikos, chemijos ir biologijos mokslų srityse, o kasdien sužinodama kažką nauja, užsidegiau noru ir toliau gilinti savo žinias. Nekantrauju jomis pasidalinti bei praktiškai pritaikyti ir su jaunaisiais edukacinės laboratorijos lankytojais! Nors dažniausiai susitiksime chemijos edukacinių užsiėmimų metu, laukiu Jūsų skirtinguose gamtos mokslų edukacinėse programose.

(Lietuvių) Vaiva Kulikauskienė
(Lietuvių) Vaiva Kulikauskienė
(Lietuvių) Biologijos edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių)

Kauno tvirtovės VII forto įgula mane „atrado» IV forte vykusios ekskursijos metu. Renginio eigoje užsimezgęs bendravimas išaugo į kasdieninį — šiandien ekskursijos vadovus galiu vadinti savo kolegomis, o pati džiaugiuosi, galėdama pritaikyti turimas žinias bei realizuoti save kurdama biologijos programas mažiesiems mūsų draugams. Mano įkvėpimo šaltinis — noras perduoti savo žinias ir supažindinti jaunąją kartą su mikrobiologijos pasauliu. Lauksiu Jūsų biologijos būreliuose bei edukacinėse programose!

(Lietuvių) Rugilė Benešiūnaitė
(Lietuvių) Rugilė Benešiūnaitė
(Lietuvių) Biologijos edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių)

Į Kauno tvirtovės VII fortą atkeliavau norėdama supažindinti moksleivius su mokslo rūšimi, kuri tyrinėja žmogų tiek ląstelių, tiek daugelio sistemų lygmenyje. Mano tikslas – kiekvieno mažojo tyrėjo galvoje įžiebti susidomėjimą bei atsakyti į visus klausimus, kurie neišvengiamai kyla pradėjus nagrinėti naują sritį. Kiekvieno užsiėmimo metu siekiu padrąsinti mokinius ir parodyti, jog, pasitelkus reikiamas priemones, gana paprastai suprantami gali būti net ir patys sudėtingiausi mechanizmai ar funkcijos. Nekantraudama laukiu Jūsų gamtos mokslų būreliuose bei biologijos edukacinėse programose!

(Lietuvių) Emilija Radlinskaitė
(Lietuvių) Emilija Radlinskaitė
(Lietuvių) Biologijos edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių)

Džiaugiuosi, jog VII forte labai sparčiai auga ne tik jaunieji smalsuoliai, bet ir vedėjų kompetencijos. Iš pradžių padėdavau kolegoms edukacinių programų metu, o dabar jau esu įvaldžiusi keletą laboratorinės įrangos prietaisų ir žiniomis dalinuosi  su vaikais. O svarbiausia – tobulėjimui čia sudaromos visos reikalingos sąlygos. Tad kviečiu kartu semtis mokslo biologijos edukacinėse programose bei juo džiaugtis pramoginiuose moksliniuose užsiėmimuose!

(Lietuvių) Beata Varanauskaitė
(Lietuvių) Beata Varanauskaitė
(Lietuvių) Edukacinės laboratorijos laborantė

(Lietuvių)

Į Kauno tvirtovės VII fortą įžengiau pasirengusi lankyti gamtos mokslų būrelius. Vis dėlto, ilgainiui supratau, kad noriu ne tik kaupti įgytas žinias, bet ir jomis dalintis. Džiaugiuosi, jog šiandien savo mokytojus galiu vadinti draugais. Mano tikslas – sužadinti jaunosios kartos atstovų meilę gamtos mokslams. VII forte mokiniai biologijos pasaulį gali pažinti ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, todėl kiekvieno užsiėmimo metu siekiu, jog įgyta patirtis jiems būtų naudinga ateityje. Nekantraudama lauksiu Jūsų gamtos mokslų būreliuose bei biologijos edukacinėse programose, kur galėsite atskleisti savo vidinį mokslininko talentą!

(Lietuvių) Aleksandra Orlova
(Lietuvių) Aleksandra Orlova
(Lietuvių) Matematikos mokytoja

(Lietuvių)

Matematikos užsiėmimai kasdien atveria naujus iššūkius bei galvosūkius ne tik juos lankantiems vaikams, tačiau ir man. Pradėjusi nuo įdomiosios matematikos edukacinių programų, į kurias atvyko pirmieji kiek nuobodžiai skambančio žodžio „matematika» nepabūgę mokinukai, šiandien džiaugiuosi turėdama būrį įvairaus amžiaus talentingų ugdytinių, su kuriais drauge gvildename matematikos paslaptis, o žinias įtvirtiname konkursuose ir olimpiadose. Matematika gali būti be galo įdomi – įsitikinkite tuo edukacinėse programose bei būreliuose!

(Lietuvių) Rytė Benešiūnaitė
(Lietuvių) Rytė Benešiūnaitė
(Lietuvių) Matematikos edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių) Į Kauno tvirtovės VII fortą įžengiau visai netikėtai ir šiandien su plačia šypsena pasitinku dažną, atvykstantį į matematikos ir gamtos mokslų užsiėmimus. Kiekvienos veiklos metu auga ir tobulėja ne tik vaikai, bet ir aš drauge su jais. Vis dėlto, labiausiai mane džiugina galimybė net ir pačiam mažiausiam edukacijų centro lankytojui padėti susidraugauti su mokslu, atrasti tikrąsias įdomybes ir atsitraukti nuo medijų. Nekantrauju su Jumis susitikti taikomojo mokslo būreliuose ir matematikos edukaciniuose užsiėmimuose!

(Lietuvių) Meda Kinaitė
(Lietuvių) Meda Kinaitė
(Lietuvių) Matematikos mokytojos asistentė

(Lietuvių)

Nors esu susižavėjusi menu, taip pat mane traukia matematika, leidžianti išlaikyti racionalų protą. Prieš metus į Kauno tvirtovės VII fortą įžengiau kaip edukacinių priemonių gamybos inžinierė, tačiau įsibėgėjus vasarai pamilau darbą vaikų stovykloje. Nuo tada ėmiau daugiau laiko skirti vaikų edukaciniams užsiėmimams: drauge ieškome bendros, aiškios kalbos matematikoje. Tai nuolatos tobulėti skatinanti, smalsumą ir kūrybiškumą žadinanti veikla! Lauksiu jūsų matematikos edukaciniuose užsiėmimuose!

(Lietuvių) Irmantas Račaitis
(Lietuvių) Irmantas Račaitis
(Lietuvių) Matematikos mokytojos asistentas

(Lietuvių)

Savanoriaudamas mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ Kauno tvirtovės VII forte, pirmą kartą sužinojau apie čia vykdomą edukacinę veiklą. Gavęs pasiūlymą prisijungti prie VII forto komandos, nedvejojau ir iš karto sutikau: tada neįsivaizdavau, kokią didelę įtaką šis sprendimas padarys mano gyvenimui. Čia įgaunu daug patirties mokslo srityje, nuolat tobulėju kaip asmenybė bei nuolat džiaugiuosi vaikų šypsenomis ir nuostaba, nepaisant prieš kelias akimirkas nuskambėjusio „O ne, vėl matematika…“. Sudominti ir įkvėpti domėtis toliau – pagrindiniai mano tikslai, todėl labai kviečiu kiekvieną atrasti įkvėpimą VII forto matematikos edukaciniuose užsiėmimuose.

(Lietuvių) Augustinas Šarkinas
(Lietuvių) Augustinas Šarkinas
(Lietuvių) Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėjas

(Lietuvių)

Nors veikla Kauno tvirtovės VII forte į mano gyvenimą įžengė visai netikėtai, ilgai netrukus ji tapo pagrindiniu mano užsiėmimu. Kiekviena diena tvirtovėje skatina augti, tobulėti, pažinti, kurti, o dienos pabaigoje matomos lankytojų šypsenos, sužadintas smalsumas domėtis Kaunu, jo istorija bei pažadai čia sugrįžti dar kartą (ir būtinai atsivesti draugus!), tampa didžiausiu darbo įvertinimu. Kviečiu ir Jus užsukti į Kauno tvirtovės VII forto istorines edukacines programas ar renginius vaikams!

(Lietuvių) Milita Songailaitė
(Lietuvių) Milita Songailaitė
(Lietuvių) Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių) Nuo pat vaikystės Kauno tvirtovės fortai man atrodė paslaptingi bei mistiški, tačiau pradėjusi savanoriauti susipažinau su vienu jų iš arčiau: nuo tada esu dėkinga už begales suteiktų naujų galimybių! Dažnai manydavau, kad žmogus gyvenime turi atrasti konkrečią sritį, kurioje jis būtų stipriausias, tačiau pradėjusi dirbti VII forte supratau, kad platus požiūris bei domėjimasis daugeliu mokslo sričių yra ne tik įmanomas, bet ir būtinas šiuolaikiniam žmogui. Įgijusi naujų žinių gamtos mokslų ir istorijos srityje, nekantrauju jomis pasidalinti ir su Jumis: susitikime istorinės tematikos edukaciniuose užsiėmimuose!

(Lietuvių) Vilija Lapinskaitė
(Lietuvių) Vilija Lapinskaitė
(Lietuvių) Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėja

(Lietuvių) Kauno istorija mane žavi nuo pat vaikystės, o Kauno tvirtovės VII fortas – neatsiejama miesto istorijos dalis. Savo veiklą čia pradėjau nuo savanorystės, tačiau ilgainiui tai tapo tiek mėgstamu darbu, tiek laisvalaikio užsiėmimu.  Jei kas nors paklaustų, kas man suteikia džiaugsmo, nedvejodama atsakyčiau: „vaikų šypsenos!» Dėl šios priežasties labai džiaugiuosi galėdama kasdien sutikti drąsius, linksmus bei žingeidžius vaikus, su kuriais ne tik leidžiamės į pažintį su VII forto istorija, bet ir smagiai leidžiame laiką. Susitikime istorinės tematikos edukacinėse programose ar renginiuose vaikams!

(Lietuvių) Lukas Martušis
(Lietuvių) Lukas Martušis
(Lietuvių) Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėjas

(Lietuvių) Nuo pat vaikystės mane žavėjo istorija, tuo tarpu pirmą kartą įžengęs pro Kauno tvirtovės VII forto vartus pasijaučiau lyg sugrįžęs į praeitį. Istoriją saugančios kareivinės ir šaudmenų sandėliai, poternos ir kaponieriai… Kiekvienas pasivaikščiojimas po VII fortą – paslaptingas ir atskleidžiantis kažką nauja: būtent tokią emociją stengiuosi sukurti čia atvykstantiems vaikams, kurie nori tiek susipažinti su fortu, tiek išmokti kažką naujo, tiek smagiai praleisti laiką! Atraskime Kauno tvirtovės istoriją drauge: susitikime istorinės tematikos edukaciniuose užsiėmimuose.

(Lietuvių)

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 619 76 114 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Ekskursijas vedame lietuvių, anglų, rusų bei hebrajų kalbomis. Prašome laiką rezervuoti iš anksto.

EDUKACIJŲ CENTRO LANKYMAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais + 370 699 22536 arba +370 655 66550 arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

© 2018 septintasfortas.lt
Tandem logo