• (Lietuvių) Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 30
  • (Lietuvių) Programos trukmė: 1,5 val.
  • (Lietuvių) Programos kaina: vienam dalyviui - 4 €
  • (Lietuvių) Užsisakyti galite: el. paštu info@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 699 22536 bei muziejaus informacijos centre

Извините, этот техт доступен только в “Литовский” и “Американский Английский”.

(Lietuvių) Lobio paieška VII forte

(Lietuvių)

Ši edukacinė programa — tai aktyvi pažintis su Kauno tvirtovės istorija ir VII fortu. Išklausę trumpo, istoriniais žemėlapiais iliustruoto pasakojimo, programos dalyviai išskiriami į dvi komandas, dalyvausiančias orientaciniame – pažintiniame žaidime. Šis žaidimas – tikras iššūkis, kurio tikslas – rasti prieš daugiau nei 120 metų VII forte gyvenusių karių paslėptą lobį.

Nepasiklysti didelėje, 7 ha apimančioje VII forto teritorijoje, dalyviams padės juos lydintys patyrę instruktoriai, o lobio paiešką palengvins sumaniai paslėptos užuominos. Lankydamiesi erdviuose šaudmenų sandėliuose, sunkiai prieinamose artileristų slėptuvėse ar tamsiuose tuneliuose, programos dalyviai ras trumpus aprašus, kaip šios vietos buvo naudojamos, kuomet VII fortas dar buvo vienas saugiausių Kauno tvirtovės karinių įtvirtinimų.

Esant nepalankioms oro sąlygoms, edukacinė programa vyksta Kauno tvirtovės VII forto kareivinių pastate.

Programa rekomenduojama: 1-7 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

(Lietuvių) Teatralizuota ekskursija „Nuo pirmosios plytos iki paskutinio šūvio“

(Lietuvių)

Galingos raudono mūro sienos, miestą it geležinis kumštis apjuosę ir pagrindinių gatvių atsiradimą paskatinę statiniai, vienas moderniausių XIX a. pab. Rusijos imperijos gynybinių įtvirtinimų… Nuo pat statybų pradžios Kauno tvirtovei buvo žadama sėkmė, tačiau viena iš penkių pirmosios klasės Rusijos imperijos tvirtovių krito, kuomet iš devynių jos fortų buvo užimti vos trys. Tvirtovės komendanto klaida, prastas karių pasiruošimas ar neatsakingas armijos dalinių paskirstymas?

Į centrinį VII forto šaudmenų sandėlį patekę ekskursijos dalyviai sugrįš į XIX a. pabaigą ir iš naujo išgyvens Kauno tvirtovės istoriją. Teatralizuotai pateikiamas istorinis pasakojimas svečiams leis iš arti pažvelgti į Kauno tvirtovės įgulos kasdienybę bei įsitraukti į paskutinių tvirtovės gyvavimo akimirkų veiksmą. Ekskursijos dalyviai turės galimybę susipažinti su karinės mobilizacijos ypatumais, patiriant greitus karių apmokymus – išbandant mokomąsias granatas, karių turimą ginkluotę bei sprendžiant, be ko dalyviai nė dienos neišgyventų apkasuose.

Programa rekomenduojama: 5-12 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

(Lietuvių) Kauno tvirtovės VII forto alpinizmo trasos

(Lietuvių)

Plaukus kedenantis vėjelis, nuotykius žadančios trasos ir iš viršaus atsiverianti VII forto panorama – tokiais pojūčiais džiaugsis kiekvienas, užsukęs į alpinizmo įranga nusėtus įtvirtinimo šlaitus ir pylimus.

Dalyviai, aprūpinti visa reikalinga įranga, išbandys skrydį virš kairiojo forto kiemo, kelionę virš „bedugnės“ pėstininkų pozicijoje, gimnastų vertą išbandymą einant kelių metrų aukštyje ištemptu lynu ir kitas drąsos reikalaujančias trasas. Alpinizmo elementais papildytos nuotykių programos padės atgauti jėgas po išsamios pažinties su VII forto istorija bei Kauno tvirtovės gynėjų kasdienybe.

Dėmesio! Alpinizmo trasos veikia tik vasaros laiku (balandžio-spalio mėnesiais).

Alpinistiniai užsiėmimai yra užsakomi kaip papildoma bet kurios edukacinės programos dalis. 

Užsiėmimo kaina: užsakytos edukacinės programos kaina vienam dalyviui + 1 €/dalyvį.

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

(Lietuvių)

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 619 76 114 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Ekskursijas vedame lietuvių, anglų, rusų bei hebrajų kalbomis. Prašome laiką rezervuoti iš anksto.

EDUKACIJŲ CENTRO LANKYMAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais + 370 699 22536 arba +370 655 66550 arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

© 2018 septintasfortas.lt
Tandem logo