Matematika
SVEIKI VISI!!!

Karantino laikotarpiui VII forto matematikos būrelis negali palikti savo žingeidžių mokinių ir laikinai keliasi į virtualią erdvę. Kolkas negalime diferencijuoti visus mokinius pagal amžių, todėl stengsimės rengti universalesnę mokomąją medžiagą.


 

MATEMATINĖS FUNKCIJOS

Šioje pamokoje kalbėsime apie matematines funkcijas. Išmoksime apskaičiuoti funkcijos vertę, kai žinoma x vertė, bei visa tai užrašyti matematiškai. Susipažinsime net tik su funkcijų tipais, bet ir išmoksime jas pavaizduoti grafiškai. Na, o peržiūrėjus pamoką, rekomenduojame atlikti užduotis žemiau.


ERDVĖS GEOMETRIJA

PLATONO KŪNAI

Šioje pamokoje kalbama apie erdvinius taisyklinguosius briaunainius kiatip žinomus kaip Platono kūnus. Susipažinsime kiek kiekvienas erdvinis kūnas turi briaunų, viršūnių, sienų. Sužinosime kodėl Platono kūnai yra tik penki. Susipažinsime su erdviniu kūnų dualumo, kampo defekto ir išklotines savokomis.


PROCENTAI

Šioje pamokoje susipažinsime su lengva, tačiau svarbia tema tiek matematikoje, tiek gyvenime – procentais. Išmoksime spręsti uždavinius su jais naudodami proporciją, o tada pereisime ir prie su procentais susijusių gyvenime naudingų temų – palūkanų, vertės pakilimo ir nuvertėjimo. Peržiūrėjus pamoką, rekomenduojame atlikti užduotis.

1-4 klasės

5+ klasės


GRAFAI 2

Ši vaizdo pamoka – yra tęsinys pirmosios pamokos apie grafų teoriją. Skirta visiems kas jau peržiūrėjo pirmąją dalį. Pamokos metu mokiniai supažindinami su svoriniais, pilnais bei medžio tipo grafų pavyzdžiais. Pristatomos grafų briaunų skaičiavimo formulės bei Kruskalo algoritmas. Peržiūrėjus pamoką rekomenduojame atlikti testą. Kad galėtume objektyviau įvertinti rezultatus, registruojantis spręsti testą prašome nurodyti vardą ir amžių pvz. „Silvija 10“.

 


TESTAS 2

Šį kartą paruošėme matematikos užduotis mūsų mažiausiems – žaidimatikams ir 1-2 klasės bičiuliams, tačiau atlikti jas gali visi norintys! Atliekant testo užduotis reikės daug logiškai mąstyti bei prisiminti, ko mokėmės būreliuose. Reikės pamatyti dėsningumus, pratęsti skaičiukų sekas, prisiminti trupmenas (ypač mažųjų pamėgtą picų matematiką), geometrines figūras, objektų projekcijas, logiškai išskirti objektus pagal požymius, įvertinti statinių sudėtį, atlikti užduotis pagal duotą algoritmą ir kitas spalvingas bei žaismingas užduotis. Nors užduotis stengėmės parengti lengvai suprantamas, dar nemokantiems skaityti priešmokyklinukams gali prireikti vyresniųjų pagalbos. Kad galėtume objektyviau įvertinti rezultatus, registruojantis prašome nurodyti vardą ir amžių pvz. „Pijus 8“.


PARKETAI

Antroji matematikos vaizdinė pamoka skirta parketams. Ši tema labai įdomi tuo, kad ji šiai dienai dar nėra pilnai ištyrinėta. Peržiūrėjus pamoką, susipažinsite kas yra parketas matematikoje, kuo parketai pasižymi ir kaip sudaromi. Pamoka rekomenduojama 3 – 8 klasių mokiniams. Jaunesniems rekomenduojama žiūrėti su tėveliais.

Norintiems pasidaryti savo parketą siūlome pasinaudoti šiomis internetinėmis svetainėmis.

GRAFAI

Pirmąją pamoką skiriame susipažinimui su grafų teorija. Čia paaiškiname, ką tiksliųjų mokslų atstovai vadina grafais, supažindiname su pagrindinėmis sąvokomis ir grafo elementų pavadinimais. Analizuojame pavyzdžius ir užduotis. Pamokos metu stengiamės moksleiviams parodyti grafų teorijos praktinį panaudojimą, naudodami istorinius, šiuolaikiškus ir kiekvieną dieną mus supančius pavyzdžius. Kad geriau išmoktumėte ir įtvirtintumėte naujas žinias, šalia video pateikiame ir užduotis. Kviečiame visus, norinčius virtualiai išbandyti mūsų būrelį.


TESTAS 1

Šį kartą siūlome pradinukams, o taip pat jaunesniems (gali prireikti tėvelių pagalbos) ir vyresniems, atsakyti į matematinį testą, sudarytą iš 20 klausimų. Norint atlikti užduotis, reikės daug loginio bei erdvinio mąstymo, nemažai geometrinių žinių ir truputį skaičiavimo (tik sudėties ir atimties veiksmai, 100 ribose). Prieš atliekant testą reikia užsiregistruoti, įvedant vaiko vardą. Labai prašome šalia vardo nurodyti ir amžių. Pavyzdžiui: „Vaiva 9“.

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  370 699 22536

Jei neatsiliepiam – labai prašome SMS arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 655 66 550 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Vasaros metu ekskursijų nevedame.

 

Steam School Label

© 2020 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo