Naktinė ekskursija „Kauno tvirtovės gynėjų istorija“
 

1915 metų rugpjūčio 5 diena. Kaunas. Mieste griaudėja sprogimai, jaučiamas ore tvyrantis parako, ugnies bei dulkių kvapas. Per kūną pereina krečiantis šiurpulys, sukeltas giliai tūnančios panikos ir baimės. Tu vienas iš jų. Tų, kurių čia neturėtų būti. Tu stovi Pirmojo pasaulinio karo apsuptyje, nors nesi nei kareivis, nei karininkas. Tu paprastas civilis, stebintis Kauno tvirtovės žlugimo pradžią.

XX a. pradžioje į VII fortą patekti buvo itin sunku, o eiliniam miestiečiui – beveik neįmanoma. Vis dėl to, iki pat mūsų dienų išliko karta iš kartos perduodami pasakojimai apie drąsuolius, kurie naudodamiesi 1915 m. mieste kilusiu chaosu, rizikavo savo gyvybe ir bandė prasmukti į VII forto teritoriją, jog rastų čia galimai saugomus turtus. Nežinia, ar šios istorijos – tiesa, ar tik pramanas, tačiau būtent šie žmonės galimai tapo liudininkais, iš arčiausiai stebėjusiais Kauno tvirtovės žlugimą.

Šį penktadienį, spalio 14 d., 20 val. Kauno tvirtovės VII forto įgula kviečia jus į netradicinę naktinę ekskursiją. Jos metu nusikelsite į Pirmojo pasaulinio karo pradžios Kauną – kokie pokyčiai vyko mieste, tapusiame pirmosios klasės tvirtove? Kaip Kauno tvirtovėje buvo ruošiamasi būsimajam vokiečių puolimui? Kokius išgyvenimus patyrė Kauno tvirtovės fortus gynę kariai? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite lankydami slapčiausias VII forto vietas, kurios dar niekada nebuvo atvertos turistams bei klausydamiesi Kauno tvirtovės ir jos įgulos istorijos, link Kauno neišvengiamai artėjant Pirmojo pasaulinio karo mūšiams.

DĖMESIO! Norint dalyvauti ekskursijoje, privaloma registracija užpildant pateikiamą registracijos formą: https://goo.gl/nx5plV bei išankstinis bilietų įsigijimas pasirinktu būdu: atliekant pavedimą, naudojantis el. bankininkyste ar įsigyjant bilietą Kauno tvirtovės VII forto muziejaus informacijos centre.

Viešoji įstaiga „Karo paveldo centras“
Sąskaita LT777300010102154123
AB bankas „Swedbank“ SWIFT/BIC HABALT22
Įstaigos kodas: 300926531
Mokėjimo paskirtis: ekskursija 2016 m. spalio 14 d.

Renginio kaina vienam žmogui – 5 €

Skubėkite registruoti save ir savo draugus – vietų skaičius itin ribotas!

Daugiau informacijos:
El. paštu info@septintasfortas.lt
Telefonu +370 699 22536

 

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  +370 699 22536

Jei neatsiliepiam –  prašome susisiekti SMS arba el. paštu edukacija@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

 

Steam School Label

© 2024 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo