• Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 20
  • Programos trukmė: ~ 1 val. 15 min.
  • Programos kaina: vienam dalyviui - 7 € (nuolaidos taikomos užsakinėjant 2 programas ir mokykloms-partnerėms)
  • Užsisakyti galite: el. paštu mokykla@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 655 66550

Biologijos edukacinių programų metu jaunieji tyrėjai iš arti susipažins su mokslu apie visą mus supančią gyvąją gamtą! Atliekami įdomiausi biologiniai bandymai ir stebėjimai padės atsakyti į smalsių tyrinėtojų klausimus, susipažinti su nuostabiais gamtos kūriniais bei mus supančiu paslaptingu mikropasauliu. Mikroskopas taps pačiu geriausiu programų dalyvių bičiuliu, o mikroskopinius preparatus stebėjimui jaunieji mokslininkai mokinsis pasidaryti patys.

Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje, padedami dviejų programos vedėjų, programos dalyviai stebės ir patys atliks įvairiausius biologinius bandymus bei įgis pasirinktos temos teorinius pagrindus.

Kiekviena edukacinė programa yra koreguojama, atsižvelgiant į mokinių amžių ir gebėjimus.

 

Kas gyvena vandens laše?

Vanduo – nuostabus junginys, be kurio gyvybė neegzistuotų: jis ypatingai svarbus sausumos gyvūnams ir dar svarbesnis vandenyje gyvenantiems. Tačiau vandenyje gyvena ne tik žuvys ar delfinai, bet ir daugybė akimi nematomų gyvųjų organizmų. Edukacinės programos metu, žvelgdami pro mikroskopą, dalyviai pamatys, kaip atrodo vandenyje gyvenantys organizmai, sužinos, kuo jie ypatingi ir kokia jų svarba vandens pasaulyje. Programos dalyviai taip pat išsiaiškins, kodėl druskingame vandenyje gyvybė yra įvairesnė ir turtingesnė nei gėlame, kaip skirstomi vandenyje gyvenantys organizmai bei kokių sąlygų reikia skirtingiems organizmams gyvuoti.

Programa rekomenduojama: 5-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Fermentų pasaulis

Fermentai, nors dažnai nepastebimi, tačiau yra esminiai mūsų organizmo procesų katalizatoriai. Šios edukacinės programos metu įsigilinsime į fermentų pasaulį, tyrinėsime jų savybes ir funkcijas. Fermentai yra neatsiejama gyvenimo dalis, lemiantys nuo maisto virškinimo iki ląstelių atsinaujinimo procesus. Jų veikla leidžia organizmui naudotis maisto medžiagomis efektyviau, skatina greitesnį ir efektyvesnį virškinimą. Mūsų edukacinė programa apima praktinius užsiėmimus, kuriais mokiniai įgaus praktinės patirties ir supratimo apie fermentų veiklą. Tyrinėsime pagrindinių fermentų grupes, tokias kaip amilazės, proteazės ir lipazės, išsiaiškinsime jų veikimo mechanizmus ir svarbą maisto skaidymui.

Be to, mokiniai turės galimybę atlikti praktinius darbus, kuriuose nagrinėsime fermentų veikimą skirtingomis sąlygomis. Tyrinėsime, kaip veikia amilazės fermentas esant skirtingoms sąlygoms. Taip pat sužinosime, kaip fermentai naudojami ne tik biologiniuose procesuose, bet ir kituose sektoriuose, tokiuose kaip maisto pramonė, medicina, tekstilės paruošimas bei meno kūrinių restauracija.

Ši edukacinė programa ne tik suteiks mokiniams įdomios informacijos apie fermentus, bet ir padės jiems suprasti jų svarbą mūsų kasdieniame gyvenime.

Programa rekomenduojama: 7-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Fotosintezė I

Jau žemesnėse klasėse vaikai sužino, kad kvėpavimui yra reikalingas oras, vėliau aiškinasi fotosintezės svarbą. Kurgi vyksta fotosintezės procesas ir kokių sąlygų tam reikia? Iš ko sudaryta ląstelė ir kam gi reikalingas chlorofilas?

Būtent į šiuos klausimus bandysime atsakyti programos metu. Aiškinsimės, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti organizmai, kad galėtų gaminti deguonį, tyrinėsime fotosintezei reikalingą žaliąjį pigmentą bei stebėsime, kaip deguonį gamina vandens augalai.

Programa rekomenduojama: 3-7 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Fotosintezė II

Edukacinės programos metu mokiniai susipažins tiek su kvantinės fizikos, tiek su biochemijos pradmenimis. Programos dalyviai susipažins su fotoefekto reiškiniu, keletu optikos ir elektrostatikos dėsnių.

Susipažinę su fotoefekto reiškiniu, mokiniai nagrinės didžiausią jo naudą – fotosintezės procesą arba, paprasčiau, deguonies gamybą gamtoje: išsiaiškins, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti organizmai, kad galėtų gaminti deguonį, sužinos, kokios reakcijos vyksta fotosintezės metu ir kokių sąlygų reikia šiam procesui vykti. Programos metu įgytas žinias mokiniai užtvirtins atlikdami tiriamuosius darbus: stebės, kaip vyksta ir nuo kokių sąlygų priklauso fotosintezės efektyvumas bei patys išskirs fotosintezei būtiną pigmentą – chlorofilą.

Programa rekomenduojama: 8-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Mikropasaulis aplink mus

Šios edukacinės programos metu į mus supantį pasaulį jaunuosius tyrėjus kviesime pažvelgti iš arčiau. Programos dalyviai, išmokę naudotis mikroskopu ir patys pasidaryti mikroskopinius preparatus, supras, kad nėra viskas tik akimi matoma, o mikroskopo pagalba atsiveria dar nematytas pasaulio vaizdas. Kas yra ląstelė? Kaip ji atrodo? Ar popierius yra vientisa masė? Į šiuos ir dar daug kitų klausimų atsakysime pamatę 10, 40 ar net 100 kartų padidintus kasdien matomus daiktus.

Programa rekomenduojama: 5-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Grybai-grybeliai

Edukacinės programos metu mokiniai susipažins su grybų karalystei priklausančiais organizmais: grybais, pelėsiais ir mielėmis bei sužinos, kuo jie skiriasi tarpusavyje. Programos dalyviai pažins šių organizmų atnešamą naudą, sužinos, kaip jie yra panaudojami žmogaus reikmėms bei kaip kai kurie iš jų gali pakenkti. Mokiniai taip pat išsiaiškins, iš kokių dalių sudaryti grybų karalystei priklausantys organizmai, kaip jie dauginasi bei kaip siejasi su juos supančia aplinka.

Edukacinės programos metu dalyviai išmoks pasidaryti mikroskopinį pelėsio ir mielės preparatą bei, naudodamiesi mikroskopu, jį stebėti.

Programa rekomenduojama: 4-12 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  +370 699 22536

Jei neatsiliepiam –  prašome susisiekti SMS arba el. paštu edukacija@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

 

Steam School Label

© 2024 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo