• Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 20
  • Programos trukmė: ~ 1 val. 15 min.
  • Programos kaina: vienam dalyviui - 7 € (užsakant dvi programas taikomos nuolaidos)
  • Užsisakyti galite: el. paštu mokykla@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 655 66550

Kauno tvirtovės VII forte fizikiniai eksperimentai ir demonstracijos taps įtraukiančiu užsiėmimu visiems jauniesiems tyrinėtojams! Teorinės žinios bei sudėtingų gamtoje vykstančių reiškinių paaiškinimai čia pateikiami remiantis praktiniais pavyzdžiais, skatinant kiekvieną programos dalyvį savarankiškai ar su vadovų pagalba atlikti išgirstą informaciją iliustruojančius bandymus. Nuo paprasčiausių šviesos dėsnių iki sudėtingesnių elektros bei magnetizmo ryšio paaiškinimų – sau įdomią bei suprantamą temą ras kiekvienas, užsukęs į Kauno tvirtovės VII forto edukacinę laboratoriją!

Edukacinių užsiėmimų metu, padedami dviejų programos vedėjų, jaunieji mokslininkai stebės ir patys atliks įvairiausius fizikinius eksperimentus bei įgis pasirinktos temos teorinius pagrindus.

Kiekviena edukacinė programa yra koreguojama, atsižvelgiant į mokinių amžių ir gebėjimus.

 

(Pasi)Matymas

Šviesa – kasdienis ir, rodos, kiekvienam įprastas reiškinys, tačiau net ir šiomis dienomis optikos mokslas gali susukti galvą bet kuriam mokslininkui. Dėl šios priežasties jaunuosius tyrėjus kviečiame į pirmąjį pasimatymą su elementariausias šviesos reiškiniais. Programos metu išmoksime „sulaužyti“ daiktus ir šviesą, atlikti spalvų sudėtį, pamatyti ir paliesti įvairiausius optinius prietaisus, kurių vienas – pirmasis fotoaparatas!

Programa rekomenduojama: 2 – 5 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

Elektra

Savo teikiama nauda ir keliamais pavojais elektra primena ugnį, tačiau retas, kuris žino, kaip ją išgauti ar kokie jos veikimo principai. Šios programos metu mokiniai išsiaiškins, kaip ir iš kur atsiranda elektros energija, kokių sąlygų reikia elektros srovei tekėti. Moksleiviai tyrinės įvairius laidininkus ir izoliatorius bei patys jungs elektros grandines.

Programa rekomenduojama: 1 – 6 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Šalčio kerai

Šalčio kerų edukacinė programa net ir vasaros metu leidžia bent trumpam sugrįžti į šaltą žiemą. Jaunieji mokslininkai programos metu susipažins su ypatingai žemų temperatūrų medžiagomis – sužinos, kokia yra skysto azoto temperatūra, kaip keičiasi įvairių medžiagų savybės jas stipriai atšaldžius, išsiaiškins, kuo ypatingas sausas ledas ir kodėl jam „tirpstant“ iš jo nieko nelieka.

Užsiėmimo metu jaunieji tyrėjai išvys, kokiuose procesuose naudojamas sausas ledas, savo rankose galės palaikyti įspūdingą „debesų“ burbulą ir pagaminti kitokią lavos lempą”.

Eskursijos nuotrauka

Vanduo - gyvybės eliksyras

Vaikai jau darželyje sužino daugybę faktų, pabrėžiančių, kad vanduo – tai gyvybės šaltinis. Sužino, kad vandenyje atsirado pirmoji gyvybė, kad ¾ Žemės paviršiaus dengia vanduo, o žmogaus organizme jo yra net apie 70 procentų. Tačiau vanduo yra nepaprasta medžiaga, su kurios visomis savybėmis ir galimybėmis mokiniai susipažins būtent šios edukacinės programos metu. Jaunieji mokslininkai sužinos, kas yra paviršiaus įtempimas bei išsiaiškins, kodėl vandens čiuožikas gali išsilaikyti ant vandens, tyrinės vandens tankio ir temperatūros ryšį bei sužinos, kaip atskirti kietą vandenį nuo minkšto. Taip pat įrodysime, kad vanduo gali ne tik užgesinti ugnį, bet ir ją įžiebti!

Programa rekomenduojama: 1 – 6 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Skysčių fizika

Šios edukacinės programos metu tyrinėsime vieną iš trijų medžiagos būsenų – skysčius. Jaunieji mokslininkai sužinos, kokiomis savybėmis pasižymi skysčiai bei bandys išsiaiškinti, kuo šie gali būti ypatingi. Susipažinę su skysčių teorija, kibsime į praktinius laboratorinių bandymų atlikimus – matuosime skysčių klampumą, stebėsime, kaip jie plečiasi aukštoje temperatūroje bei susipažinsime su medžiagomis, kurios, iš pažiūros, meta tikrą iššūkį fizikos dėsniams. Programos dalyviai išvys ir rankose palaikys šokti mokantį neniutoninį skystį bei stebės ežiu apsimetantį feroskystį, kurį galima tiesiog magnetu pakelti į orą!

Programa rekomenduojama: 2-9 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Van de Graafo ir Omo draugystė

Kai jaunieji mokslininkai įgyja pagrindines fizikos žinias ir išsiaiškina, jog šakutės į rozetę geriau nekišti, elektrą galima pradėti nagrinėti kaip fizikinį reiškinį. Programos metu susipažinsime su nemetaliniais laidais, jungsime elektros grandines nuosekliu ir lygiagrečiu būdu, tyrinėsime elektrolitų tirpalus, aiškinsimės Omo dėsnį bei paliesime brangiausią R. J. Van de Graafo kūrinį, kuris privers plaukus šiauštis.

Programa rekomenduojama: 7 – 10 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Stūmotrauka

Programos metu mokiniai susipažins su fundamentaliuoju fizikos reiškiniu – magnetizmu. Atlikdami įdomiausius eksperimentus, programos dalyviai išsiaiškins, kas yra diamagnetikai, paramagnetikai, feromagnetikai bei kokios yra jų ypatingosios savybės. Programos metu taip pat kalbėsime apie magnetus, jų kilmę, įdomiausias bei linksmiausias panaudojimo galimybes ir sužinosime, kuo magnetai svarbūs norint susiorientuoti gamtoje.

Programa rekomenduojama: 5 – 10 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

DIFUZIJA IR OSMOSAS

Kodėl išliejus kvepalus jų aromatas pasklinda po visą kambarį? O į arbatą įdėjus cukraus ji tampa saldi? Edukacinės programos „Difuzija ir Osmosas“ metu mokiniai sužinos kokius procesus vadiname difuzija ir osmosu, išsiaiškins, kuo šie procesai skiriasi vienas nuo kito bei kokios savybės juos sieja. Atlikdami eksperimentus dalyviai tyrinės, kokia yra temperatūros įtaka difuzijai bei kokiuose skysčiuose ji vyksta greičiausiai. Mokiniai programos metu taip pat atliks tyrimus ir išsiaiškins osmoso įtaką bulvėms ar želiniams guminukams – bandysime užauginti kuo didesnį guminuką – meškiuką!

Programa rekomenduojama: 4 – 8 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

MEDŽIAGOS APLINK MUS

Edukacinės programos metu moksleiviai sužinos kuo skiriasi natūralios ir sintetinės medžiagos, tyrinės jų pavyzdžius bei degindami skirtingus pluoštus nustatys ar tai natūrali, ar sintetinė medžiaga. Atlikdami bandymus mokiniai tyrinės medžiagų tirpumą vandenyje bei kituose tirpikliuose, aiškinsis koks yra medžiagų šiluminis laidumas, taip pat aptars kaip įvairias medžiagas veikia magnetai.

Programa rekomenduojama: 1 – 6 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Edukacija-simuliacija “Radioaktyvumas”

Ką reiškia „radioaktyvi medžiaga“? Kas vyksta branduoliniame reaktoriuje? Kodėl vienos vietovės žemėje yra pavojingesnės už kitas? Kiek bananų reikėtų suvalgyti, kad organizmą pažeistų radioaktyvusis kalis?

Į šiuos ir panašius klausimus ieškosime atsakymų edukacijos-simuliacijos metu, patys kurdami atomų modelius ir juos ardydami taip, kaip šie suyra branduolinių reakcijų metu. Simuliacijos metu ne tik pagilinsime žinias apie branduolinę chemiją, bet ir vystysime smulkiosios motorikos įgūdžius kurdami atomus ir jų izotopus.

 

Programa rekomenduojama: 7-9 kl. moksleiviams.

Eskursijos nuotrauka

(Pasi)Matymas II

Kai optikos mokslas jaunajam tyrėjui jau šiek tiek pažįstamas, kviečiame jus į antrąjį pasimatymą su šviesa. Programos metu pasikartosime optikos pagrindus ir imsimės rimtų darbų. Naudodami lęšius, prizmes ir lazerius kursime optines sistemas. Eksperimentuodami skaičiuosime skirtingų medžiagų šviesos lūžio rodiklius. Naudodami optinį suolą ir lęšius kursime tikruosius ir menamus vaizdus, aiškinsimės esminius glaudžiamųjų ir sklaidomųjų lęšių skirtumus.

 

Programa rekomenduojama: 7-10 kl. moksleiviams.

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonu +370 655 66550

Jei neatsiliepiam –  prašome susisiekti SMS arba el. paštu edukacija@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

 

© 2024 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo