• Gido paslauga: 10 €
  • Gido paslaugai būtina išankstinė rezervacija tel. 8 655 66550
  • Organizuotoms grupėms ekskursijos užsakomos el. paštu info@septintasfortas.lt arba telefonu +370 655 66550

[:lt]

Kauno tvirtovės VII forto muziejaus ekspozicijos tikslas – suteikti lankytojui kuo daugiau žinių apie skirtingus VII forto istorinius laikotarpius bei pristatyti amžiną gynybinių įtvirtinimų ir artilerijos kovą.

Kareivinių kazematuose įsikūrusioje ekspozicijoje lankytojai gali susipažinti su VII forto ir jo įgulos istorija, pamatyti kaip evoliucionavo artilerija nuo viduramžių iki šaltojo karo laikų, iš arti patyrinėti skirtingų laikotarpių ir sistemų šautuvus bei pažinti stambiausią, visiškai funkcionuojantį muziejaus eksponatą – 1938 metų pavyzdžio 122 mm kalibro haubicą M-30.

2016 metų gegužės mėnesį Kauno tvirtovės VII forto ekspoziciją papildė karinės ryšių technikos, skaičiavimų mašinų ir kompiuterių eksponatai, leidžiantys susipažinti su šios technikos raida bei veikimo principais. Penktajame, šeštajame ir devintajame kareivinių kazematuose įsikūrusioje ekspozicijoje galima pamatyti ypatingai retų ir vienintelių visame Pabaltyje veikiančių ryšių technikos eksponatų.

VII forto pirmajame šaudmenų sandėlyje lankytojai gali rasti muziejinę ekspoziciją „VII fortas: Lietuviška tragedija“, kuri nagrinėja tris pagrindinius segmentus, atskleidžiančius skirtingus žydų genocido Lietuvoje aspektus: nacių propagandą, Tautinio Darbo Apsaugos bataliono vaidmenį ir įvykius VII forte. Istoriniai faktai derinami su autentiška VII forto aplinka, koncentracijos stovyklos VII forte laikotarpio radiniais bei audiovizualinėmis priemonėmis suteikia galimybę kitu kampu pažvelgti į 1941 metų vasarą, kuomet VII forte buvo įkurta koncentracijos stovykla.

Kviečiame apsilankyti mūsų muziejaus ekspozicijose ar sudalyvauti vienoje iš įtraukiančių ekskursijų!

 

Kauno tvirtovės VII forto istorija

Jūsų laukia vaizdinga kelionė po daugiau nei 7,5 ha užimančią VII forto teritoriją, kurią papildys išsamus pasakojimas apie šį XIX a. pabaigos Rusijos imperijos gynybinį įtvirtinimą. Ekskursijos metu ne tik apžiūrėsite išlikusius autentiškus statinius, žingsniuosite originaliu grindiniu, bet ir pabuvosite forto kareivinėse, vėsiuose šaudmenų sandėliuose bei tamsiose slėptuvėse. Sužinosite kaip ir kur buvo laikomi šaudmenys bei ginkluotė, kokia buvo VII forto infrastruktūra. Artilerijos aikštelės bei pėstininkų pozicijos kartu su horizontu matysis kaip ant delno. Taip pat turėsite galimybę nusileisti į gynybinį griovį, sužinoti, kokiu principu vyko forto gynyba bei kaip, laikui bėgant, keitėsi VII forto aplinka ir paskirtis. Tik VII forte galite išvysti, kaip dar neseniai mažai kam žinomas ir apleistas  karinis įtvirtinimas pamažu virsta novatorišku muziejumi  bei gyvu palikimu, supažindinančiu mus su XIX a. pabaigos Kauno miesto istorijos puslapiais.

Ekskursijos kaina: muziejaus bilieto kaina (3 € arba 1,5 € žmogui) + gido paslaugos kaina grupei (6 €)

Eskursijos nuotrauka

Žydų genocidas VII forte 1941 m.

Istorija, kurią Jūs išgirsite ekskursijos metu, yra paremta tikrais, kruopščiai atrinktais faktais, kurie byloja apie vieną baisiausių Lietuvoje kada nors įvykdytų nusikaltimų. Tai pasakojimas apie žydų tautos genocido pradžią Lietuvoje. VII fortas – tai vieta, kurioje 1941 metų vasarą per dvi savaites buvo žiauriai nužudyta net keli tūkstančiai žydų tautybės kauniečių, o jų palaikai buvo negarbingai palaidoti čia pat.

Ekskursijos metu Jūs turėsite išskirtinę galimybę pamatyti forto teritoriją čia kalintųjų akimis. Pasakojimas Jus nukels į 1941 m. birželį, kuomet pro VII forto vartus įžengę nekalti žmonės tapo žiaurios nacizmo ideologijos aukomis. Susipažinsite su tragiška čia žuvusiųjų istorija bei optimistiška jos tąsa šiandieną – nuo 2009 metų VII įsikūręs Karo paveldo centras pirmasis ėmėsi iniciatyvos tiriant šį nusikaltimą žmogiškumui bei tvarkant VII forte esančią masinę kapavietę. Išsamų pasakojimą papildo šios tematikos leidinys „VII fortas: lietuviška tragedija“, kurį galite įsigyti mūsų informacijos centre.

Ekskursijos kaina: muziejaus bilieto kaina (3 € arba 1,5 € žmogui) + gido paslaugos kaina grupei (6 €)

Eskursijos nuotrauka

Naktinė ekskursija „Kauno tvirtovės gynėjų istorija“

XX a. pradžioje į VII fortą patekti buvo itin sunku, o eiliniam miestiečiui – beveik neįmanoma. Vis dėl to, iki pat mūsų dienų išliko karta iš kartos perduodami pasakojimai apie drąsuolius, kurie naudodamiesi 1915 m. mieste kilusiu chaosu, rizikavo savo gyvybe ir bandė prasmukti į VII forto teritoriją, jog rastų čia galimai saugomus turtus. Nežinia, ar šios istorijos – tiesa, ar tik pramanas, tačiau būtent šie žmonės galimai tapo liudininkais, iš arčiausiai stebėjusiais Kauno tvirtovės žlugimą.

Naktinės ekskursijos metu nusikelsite į Pirmojo pasaulinio karo pradžios Kauną – kokie pokyčiai vyko mieste, tapusiame pirmosios klasės tvirtove? Kaip Kauno tvirtovėje buvo ruošiamasi būsimajam vokiečių puolimui? Kokius išgyvenimus patyrė Kauno tvirtovės fortus gynę kariai? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite lankydami slapčiausias VII forto vietas, kurios dar niekada nebuvo atvertos turistams bei klausydamiesi Kauno tvirtovės įgulos istorijos, link Kauno neišvengiamai artėjant Pirmojo pasaulinio karo mūšiams.

Dėmesio! Ekskursija organizuojama susirinkus 20 žmonių grupei arba esant išankstiniam užsakymui.

Ekskursijos kaina žmogui – 5 €.

Eskursijos nuotrauka

Teatralizuota ekskursija „Nuo pirmosios plytos iki paskutinio šūvio“

Galingos raudono mūro sienos, miestą it geležinis kumštis apjuosę ir pagrindinių gatvių atsiradimą paskatinę statiniai, vienas moderniausių XIX a. pab. Rusijos imperijos gynybinių įtvirtinimų… Nuo pat statybų pradžios Kauno tvirtovei buvo žadama sėkmė, tačiau viena iš penkių pirmosios klasės Rusijos imperijos tvirtovių krito, kuomet iš devynių jos fortų buvo užimti vos trys. Tvirtovės komendanto klaida, prastas karių pasiruošimas ar neatsakingas armijos dalinių paskirstymas?

Į centrinį VII forto šaudmenų sandėlį patekę ekskursijos dalyviai sugrįš į XIX a. pabaigą ir iš naujo išgyvens Kauno tvirtovės istoriją. Teatralizuotai pateikiamas istorinis pasakojimas svečiams leis iš arti pažvelgti į Kauno tvirtovės įgulos kasdienybę bei įsitraukti į paskutinių tvirtovės gyvavimo akimirkų veiksmą. Ekskursijos dalyviai turės galimybę susipažinti su karinės mobilizacijos ypatumais, patiriant greitus karių apmokymus – išbandant mokomąsias granatas, karių turimą ginkluotę bei sprendžiant, be ko dalyviai nė dienos neišgyventų apkasuose.

Dėmesio! Ekskursija organizuojama susirinkus 20 žmonių grupei arba esant išankstiniam užsakymui.

Ekskursijos kaina žmogui – 3 €.

Eskursijos nuotrauka

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  370 699 22536

Jei neatsiliepiam – labai prašome SMS arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 655 66 550 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Ekskursijas vedame lietuvių, anglų, rusų bei hebrajų kalbomis. Prašome laiką rezervuoti iš anksto.

 

© 2019 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo