• Ekskursijos su gidu kaina grupei iki 20 žmonių: 50 €
  • Pavieniams lankytojams ekspozicijų lankymas nemokamas
  • Organizuotoms grupėms ekskursijos užsakomos el. paštu info@septintasfortas.lt arba telefonu +370 655 66550

[:lt]

Kauno tvirtovės VII forto muziejaus ekspozicijos tikslas – suteikti lankytojui kuo daugiau žinių apie skirtingus VII forto istorinius laikotarpius bei pristatyti amžiną gynybinių įtvirtinimų ir artilerijos kovą.

Kareivinių kazematuose įsikūrusioje ekspozicijoje lankytojai gali susipažinti su VII forto ir jo įgulos istorija, pamatyti kaip evoliucionavo artilerija nuo viduramžių iki šaltojo karo laikų, iš arti patyrinėti skirtingų laikotarpių ir sistemų šautuvus bei pažinti stambiausią, visiškai funkcionuojantį muziejaus eksponatą – 1938 metų pavyzdžio 122 mm kalibro haubicą M-30.

VII forto pirmajame šaudmenų sandėlyje lankytojai gali rasti muziejinę ekspoziciją „VII fortas: Lietuviška tragedija“, kuri nagrinėja tris pagrindinius segmentus, atskleidžiančius skirtingus žydų genocido Lietuvoje aspektus: nacių propagandą, Tautinio Darbo Apsaugos bataliono vaidmenį ir įvykius VII forte. Istoriniai faktai derinami su autentiška VII forto aplinka, koncentracijos stovyklos VII forte laikotarpio radiniais bei audiovizualinėmis priemonėmis suteikia galimybę kitu kampu pažvelgti į 1941 metų vasarą, kuomet VII forte buvo įkurta koncentracijos stovykla.

Kviečiame apsilankyti mūsų muziejaus ekspozicijose ar sudalyvauti vienoje iš įtraukiančių ekskursijų!

 

Kauno tvirtovės VII forto istorija

 

Jūsų laukia vaizdinga kelionė po daugiau nei 7,5 ha užimančią VII forto teritoriją, kurią papildys išsamus pasakojimas apie šį XIX a. pabaigos Rusijos imperijos gynybinį įtvirtinimą. Ekskursijos metu ne tik apžiūrėsite išlikusius autentiškus statinius, žingsniuosite originaliu grindiniu, bet ir pabuvosite forto kareivinėse, vėsiuose šaudmenų sandėliuose bei tamsiose slėptuvėse. Sužinosite kaip ir kur buvo laikomi šaudmenys bei ginkluotė, kokia buvo VII forto infrastruktūra. Artilerijos aikštelės bei pėstininkų pozicijos kartu su horizontu matysis kaip ant delno. Taip pat turėsite galimybę nusileisti į gynybinį griovį, sužinoti, kokiu principu vyko forto gynyba bei kaip, laikui bėgant, keitėsi VII forto aplinka ir paskirtis. Tik VII forte galite išvysti, kaip dar neseniai mažai kam žinomas ir apleistas  karinis įtvirtinimas pamažu virsta novatorišku muziejumi  bei gyvu palikimu, supažindinančiu mus su XIX a. pabaigos Kauno miesto istorijos puslapiais.

Eskursijos nuotrauka

Žydų genocidas VII forte 1941 m.

 

Istorija, kurią Jūs išgirsite ekskursijos metu, yra paremta tikrais, kruopščiai atrinktais faktais, kurie byloja apie vieną baisiausių Lietuvoje kada nors įvykdytų nusikaltimų. Tai pasakojimas apie žydų tautos genocido pradžią Lietuvoje. VII fortas – tai vieta, kurioje 1941 metų vasarą per dvi savaites buvo žiauriai nužudyta net keli tūkstančiai žydų tautybės kauniečių, o jų palaikai buvo negarbingai palaidoti čia pat.

Ekskursijos metu Jūs turėsite išskirtinę galimybę pamatyti forto teritoriją čia kalintųjų akimis. Pasakojimas Jus nukels į 1941 m. birželį, kuomet pro VII forto vartus įžengę nekalti žmonės tapo žiaurios nacizmo ideologijos aukomis. Susipažinsite su tragiška čia žuvusiųjų istorija bei optimistiška jos tąsa šiandieną – nuo 2009 metų VII įsikūręs Karo paveldo centras pirmasis ėmėsi iniciatyvos tiriant šį nusikaltimą žmogiškumui bei tvarkant VII forte esančią masinę kapavietę. Išsamų pasakojimą papildo šios tematikos leidinys „VII fortas: lietuviška tragedija“, kurį galite įsigyti mūsų informacijos centre.

Eskursijos nuotrauka

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  370 699 22536

Jei neatsiliepiam – labai prašome SMS arba el. paštu edukacija@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

 

Steam School Label

© 2024 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo