Jus sveikina Kauno tvirtovės VII forto įgula!

Nuo 2009 metų Kauno tvirtovės VII fortą valdo nekomercinė viešoji įstaiga „Karo paveldo centras“. 2015 m., pradėjus aktyviai plėsti edukacinės laboratorijos veiklą, Kauno tvirtovės VII fortui buvo suteiktas Neformaliojo vaikų švietimo daugiafunkcio centro statusas, tad šiandien kasdieninė muziejaus veikla jungia tiek istorijos bei gamtos ir tiksliųjų mokslų specialistus, tiek šiomis sritimis aktyviai besidominčius savanorius. VII forto komanda – aktyvi ir nuolat tobulėjanti, atvira naujoms idėjoms ir iššūkiams, kryptingai siekianti geriausių rezultatų visose veiklos srityse. Dirbame tam, kad kiekvienas apsilankymas Kauno tvirtovės VII forte paliktų neišdildomą įspūdį bei atneštų naujus potyrius, žinias ir pažinimo džiaugsmą!

 

Vladimiras Orlovas
Vladimiras Orlovas
Direktorius

Esu Vladimiras, Kauno tvirtovės tyrinėtojas, dviejų vaikų tėvas bei Kauno tvirtovės VII forto įgulos vadovas. Kauno tvirtovės VII fortas man – gyvenimo būdas. Čia kartu su forto įgula galiu realizuoti savo drąsiausias svajones Kauno tvirtovės išsaugojimo ir mokslo populiarinimo srityje, matyti daug vaikų šypsenų ir siekti, kad praeities Tvirtovė tarnautų ateičiai. Kartu su įgula turime daugybę drąsių svajonių, kurių viena jau spėjo išsipildyti – pirmą kartą per šimtmetį Kauno tvirtovės VII fortas tapo atviras kiekvienam geros valios žmogui. Kviečiu aplankyti Kauno tvirtovės VII fortą – čia tikrai įdomu!

Akvilė Buzienė
Akvilė Buzienė
Fizikos mokytoja

Tikslieji mokslai mane žavėjo dar mokyklos suole. Besimokydama universitete gavau pasiūlymą prisijungti prie VII forto komandos ir drauge kurti gamtos mokslų populiarinimo laboratoriją. Viskas prasidėjo nuo vieno paprasto stalo ir kelių laboratorinių indų su spalvotais skysčiais. Tai, ką turime dabar – puikiai įrengta laboratorija bei gausi įranga – mūsų komandos pasiekimas. VII forto veikla puikiai pateisina visus mano lūkesčius: čia gamtos mokslai nagrinėjami įdomiai ir aktyviai, o ilgus sėdėjimus prie sudėtingo aparato pakeičia smalsių vaikų žvilgsniai ir jų nuostabos šūksniai. Laukiu Jūsų fizikos būreliuose bei edukacinėse programose!

Viltė Antanavičiūtė
Viltė Antanavičiūtė
Chemijos mokytoja

 

Pirmuosius edukacinius užsiėmimus Kauno tvirtovės VII forte pradėjau drauge su istorines programas vedančia komanda ir įsitikinusi, kad darbas laboratorijoje – tikrai ne man. Vis dėlto, rankose netikėtai atsidūręs Soksleto aparatas apvertė viską aukštyn kojom: tuomet supratu, kad gamtos mokslai gali būti be galo įdomūs ir  įtraukiantys. Žingsnis po žingsnio gimė pirmosios edukacinės programos bei chemijos būrelis patiems mažiausiems, o šiandien edukacinėje laboratorijoje su vaikais sveikinuosi kaip chemijos mokytoja. Džiaugiuosi sutikdama žingeidžius jaunuosius mokslininkus: jų pasiekimai ir susidomėjimas skatina su nekantrumu laukti kiekvieno gamtos mokslų būrelio ar chemijos edukacinio užsiėmimo!

Aida Rudokaitė
Aida Rudokaitė
Edukacinės laboratorijos laborantė

Džiaugiuosi, kad Kauno tvirtovės VII forte galimybę augti ir mokytis turi visi: tiek mokytojai bei užsiėmimų vedėjai, tiek mokiniai. Per trumpą laiką čia stipriai patobulėjau fizikos, chemijos ir biologijos mokslų srityse, o kasdien sužinodama kažką nauja, užsidegiau noru ir toliau gilinti savo žinias. Nekantrauju jomis pasidalinti bei praktiškai pritaikyti ir su jaunaisiais edukacinės laboratorijos lankytojais! Nors dažniausiai susitiksime chemijos edukacinių užsiėmimų metu, laukiu Jūsų skirtinguose gamtos mokslų edukacinėse programose.

Emilija Radlinskaitė
Emilija Radlinskaitė
Biologijos edukacinių užsiėmimų vedėja

 

Džiaugiuosi, jog VII forte labai sparčiai auga ne tik jaunieji smalsuoliai, bet ir vedėjų kompetencijos. Iš pradžių padėdavau kolegoms edukacinių programų metu, o dabar jau esu įvaldžiusi keletą laboratorinės įrangos prietaisų ir žiniomis dalinuosi  su vaikais. O svarbiausia – tobulėjimui čia sudaromos visos reikalingos sąlygos. Tad kviečiu kartu semtis mokslo biologijos edukacinėse programose bei juo džiaugtis pramoginiuose moksliniuose užsiėmimuose!

Aleksandra Orlova
Aleksandra Orlova
Matematikos mokytoja

 

Matematikos užsiėmimai kasdien atveria naujus iššūkius bei galvosūkius ne tik juos lankantiems vaikams, tačiau ir man. Pradėjusi nuo įdomiosios matematikos edukacinių programų, į kurias atvyko pirmieji kiek nuobodžiai skambančio žodžio „matematika“ nepabūgę mokinukai, šiandien džiaugiuosi turėdama būrį įvairaus amžiaus talentingų ugdytinių, su kuriais drauge gvildename matematikos paslaptis, o žinias įtvirtiname konkursuose ir olimpiadose. Matematika gali būti be galo įdomi – įsitikinkite tuo edukacinėse programose bei būreliuose!

Irmantas Račaitis
Irmantas Račaitis
Matematikos mokytojos asistentas

 

Savanoriaudamas mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ Kauno tvirtovės VII forte, pirmą kartą sužinojau apie čia vykdomą edukacinę veiklą. Gavęs pasiūlymą prisijungti prie VII forto komandos, nedvejojau ir iš karto sutikau: tada neįsivaizdavau, kokią didelę įtaką šis sprendimas padarys mano gyvenimui. Čia įgaunu daug patirties mokslo srityje, nuolat tobulėju kaip asmenybė bei nuolat džiaugiuosi vaikų šypsenomis ir nuostaba, nepaisant prieš kelias akimirkas nuskambėjusio „O ne, vėl matematika…“. Sudominti ir įkvėpti domėtis toliau – pagrindiniai mano tikslai, todėl labai kviečiu kiekvieną atrasti įkvėpimą VII forto matematikos edukaciniuose užsiėmimuose.

Augustinas Šarkinas
Augustinas Šarkinas
Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėjas

Nors veikla Kauno tvirtovės VII forte į mano gyvenimą įžengė visai netikėtai, ilgai netrukus ji tapo pagrindiniu mano užsiėmimu. Kiekviena diena tvirtovėje skatina augti, tobulėti, pažinti, kurti, o dienos pabaigoje matomos lankytojų šypsenos, sužadintas smalsumas domėtis Kaunu, jo istorija bei pažadai čia sugrįžti dar kartą (ir būtinai atsivesti draugus!), tampa didžiausiu darbo įvertinimu. Kviečiu ir Jus užsukti į Kauno tvirtovės VII forto istorines edukacines programas ar renginius vaikams!

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  370 699 22536

Jei neatsiliepiam – labai prašome SMS arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 655 66 550 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Vasaros metu ekskursijų nevedame.

 

Steam School Label

© 2023 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo