Jus sveikina Kauno tvirtovės VII forto įgula!

Nuo 2009 metų Kauno tvirtovės VII fortą valdo nekomercinė viešoji įstaiga „Karo paveldo centras“. 2015 m., pradėjus aktyviai plėsti edukacinės laboratorijos veiklą, Kauno tvirtovės VII fortui buvo suteiktas Neformaliojo vaikų švietimo daugiafunkcio centro statusas, tad šiandien kasdieninė muziejaus veikla jungia tiek istorijos bei gamtos ir tiksliųjų mokslų specialistus, tiek šiomis sritimis aktyviai besidominčius savanorius. VII forto komanda – aktyvi ir nuolat tobulėjanti, atvira naujoms idėjoms ir iššūkiams, kryptingai siekianti geriausių rezultatų visose veiklos srityse. Dirbame tam, kad kiekvienas apsilankymas Kauno tvirtovės VII forte paliktų neišdildomą įspūdį bei atneštų naujus potyrius, žinias ir pažinimo džiaugsmą!

 

Vladimiras Orlovas
Vladimiras Orlovas
Direktorius

Esu Vladimiras, Kauno tvirtovės tyrinėtojas, dviejų vaikų tėvas bei Kauno tvirtovės VII forto įgulos vadovas. Kauno tvirtovės VII fortas man – gyvenimo būdas. Čia kartu su forto įgula galiu realizuoti savo drąsiausias svajones Kauno tvirtovės išsaugojimo ir mokslo populiarinimo srityje, matyti daug vaikų šypsenų ir siekti, kad praeities Tvirtovė tarnautų ateičiai. Kartu su įgula turime daugybę drąsių svajonių, kurių viena jau spėjo išsipildyti – pirmą kartą per šimtmetį Kauno tvirtovės VII fortas tapo atviras kiekvienam geros valios žmogui. Kviečiu aplankyti Kauno tvirtovės VII fortą – čia tikrai įdomu!

Akvilė Buzienė
Akvilė Buzienė
Fizikos mokytoja

Tikslieji mokslai mane žavėjo dar mokyklos suole. Besimokydama universitete gavau pasiūlymą prisijungti prie VII forto komandos ir drauge kurti gamtos mokslų populiarinimo laboratoriją. Viskas prasidėjo nuo vieno paprasto stalo ir kelių laboratorinių indų su spalvotais skysčiais. Tai, ką turime dabar – puikiai įrengta laboratorija bei gausi įranga – mūsų komandos pasiekimas. VII forto veikla puikiai pateisina visus mano lūkesčius: čia gamtos mokslai nagrinėjami įdomiai ir aktyviai, o ilgus sėdėjimus prie sudėtingo aparato pakeičia smalsių vaikų žvilgsniai ir jų nuostabos šūksniai. Laukiu Jūsų fizikos būreliuose bei edukacinėse programose!

Justina Krevnevičiūtė
Justina Krevnevičiūtė
Fizikos edukacinių užsiėmimų vedėja

 

Mano draugystė su VII fortu prasidėjo prieš ketverius metus. Šie metai buvo kupini iššūkių bei naujų patirčių, kurios padėjo atrasti savo tikslus ir svajones. Prieš pradėdama čia dirbti negalėjau nuspręsti, kurio keliu noriu eiti: gamtos mokslų, informacinių technologijų ar pedagogikos, tuo tarpu VII forte pavyko suderinti visas šias sritis, o smalsios vaikų akys skatina nesustoti ir tobulėti. Lauksiu mažųjų tyrinėtojų fizikos edukacinėse programose bei kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo būrelyje!

Viltė Antanavičiūtė
Viltė Antanavičiūtė
Chemijos mokytoja

 

Pirmuosius edukacinius užsiėmimus Kauno tvirtovės VII forte pradėjau drauge su istorines programas vedančia komanda ir įsitikinusi, kad darbas laboratorijoje – tikrai ne man. Vis dėlto, rankose netikėtai atsidūręs Soksleto aparatas apvertė viską aukštyn kojom: tuomet supratu, kad gamtos mokslai gali būti be galo įdomūs ir  įtraukiantys. Žingsnis po žingsnio gimė pirmosios edukacinės programos bei chemijos būrelis patiems mažiausiems, o šiandien edukacinėje laboratorijoje su vaikais sveikinuosi kaip chemijos mokytoja. Džiaugiuosi sutikdama žingeidžius jaunuosius mokslininkus: jų pasiekimai ir susidomėjimas skatina su nekantrumu laukti kiekvieno gamtos mokslų būrelio ar chemijos edukacinio užsiėmimo!

Julija Garnytė
Julija Garnytė
Gamtos mokslų mokytoja

 

VII forto komanda mano gyvenime atsirado labai netikėtai. Prieš kelerius metus atėjusi tvarkyti forto, pasilikau ilgesniam laikui, kad padėčiau augti ir tobulėti. Neslėpsiu, nepaprastai didžiuojuosi, kad 14 metų pradėjau savo draugystę su chemijos mokslu ir gavau galimybę dalintis savo žiniomis su kitais. Visgi, kai laboratorijoje matau vaikų šypsenas ir susidomėjimą ar suaugusiųjų nuostabą, stengiuosi vis labiau tobulėti, atrasti kažką naujo, jog VII forto edukacinėje laboratorijoje apsilankančių mažųjų tyrinėtojų akyse galėčiau uždegti norą atskleisti mokslo paslaptis. Iki susitikimo VII forto edukacinėje laboratorijoje vykstančiuose chemijos užsiėmimuose!

Akvilė Narkevičiūtė
Akvilė Narkevičiūtė
Edukacinės laboratorijos laborantė

 

Prieš kelis metus net negalėjau įsivaizduoti, kaip stipriai darbas Kauno tvirtovės VII forte gali pakeisti mano gyvenimą. Džiaugiuosi suradusi istorinę vietą, kurioje galima nuolatos tobulėti ne tik istorijos, bet ir gamtos mokslų srityse. Čia visada apstu gabių, smalsių vaikų, nuolat skatinančių atrasti kažką nauja. Susidomėję mažųjų žvilgsniai yra priežastis, dėl kurios į Kauno tvirtovės VII fortą kiekvieną dieną ateinu su šypsena bei naujomis idėjomis. Tikiuosi su Jumis susitikti chemijos būreliuose ir edukacinėse programose!

Aida Rudokaitė
Aida Rudokaitė
Edukacinės laboratorijos laborantė

Džiaugiuosi, kad Kauno tvirtovės VII forte galimybę augti ir mokytis turi visi: tiek mokytojai bei užsiėmimų vedėjai, tiek mokiniai. Per trumpą laiką čia stipriai patobulėjau fizikos, chemijos ir biologijos mokslų srityse, o kasdien sužinodama kažką nauja, užsidegiau noru ir toliau gilinti savo žinias. Nekantrauju jomis pasidalinti bei praktiškai pritaikyti ir su jaunaisiais edukacinės laboratorijos lankytojais! Nors dažniausiai susitiksime chemijos edukacinių užsiėmimų metu, laukiu Jūsų skirtinguose gamtos mokslų edukacinėse programose.

Rugilė Benešiūnaitė
Rugilė Benešiūnaitė
Biologijos edukacinių užsiėmimų vedėja

 

Į Kauno tvirtovės VII fortą atkeliavau norėdama supažindinti moksleivius su mokslo rūšimi, kuri tyrinėja žmogų tiek ląstelių, tiek daugelio sistemų lygmenyje. Mano tikslas – kiekvieno mažojo tyrėjo galvoje įžiebti susidomėjimą bei atsakyti į visus klausimus, kurie neišvengiamai kyla pradėjus nagrinėti naują sritį. Kiekvieno užsiėmimo metu siekiu padrąsinti mokinius ir parodyti, jog, pasitelkus reikiamas priemones, gana paprastai suprantami gali būti net ir patys sudėtingiausi mechanizmai ar funkcijos. Nekantraudama laukiu Jūsų gamtos mokslų būreliuose bei biologijos edukacinėse programose!

Emilija Radlinskaitė
Emilija Radlinskaitė
Biologijos edukacinių užsiėmimų vedėja

 

Džiaugiuosi, jog VII forte labai sparčiai auga ne tik jaunieji smalsuoliai, bet ir vedėjų kompetencijos. Iš pradžių padėdavau kolegoms edukacinių programų metu, o dabar jau esu įvaldžiusi keletą laboratorinės įrangos prietaisų ir žiniomis dalinuosi  su vaikais. O svarbiausia – tobulėjimui čia sudaromos visos reikalingos sąlygos. Tad kviečiu kartu semtis mokslo biologijos edukacinėse programose bei juo džiaugtis pramoginiuose moksliniuose užsiėmimuose!

Aleksandra Orlova
Aleksandra Orlova
Matematikos mokytoja

 

Matematikos užsiėmimai kasdien atveria naujus iššūkius bei galvosūkius ne tik juos lankantiems vaikams, tačiau ir man. Pradėjusi nuo įdomiosios matematikos edukacinių programų, į kurias atvyko pirmieji kiek nuobodžiai skambančio žodžio „matematika“ nepabūgę mokinukai, šiandien džiaugiuosi turėdama būrį įvairaus amžiaus talentingų ugdytinių, su kuriais drauge gvildename matematikos paslaptis, o žinias įtvirtiname konkursuose ir olimpiadose. Matematika gali būti be galo įdomi – įsitikinkite tuo edukacinėse programose bei būreliuose!

Irmantas Račaitis
Irmantas Račaitis
Matematikos mokytojos asistentas

 

Savanoriaudamas mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ Kauno tvirtovės VII forte, pirmą kartą sužinojau apie čia vykdomą edukacinę veiklą. Gavęs pasiūlymą prisijungti prie VII forto komandos, nedvejojau ir iš karto sutikau: tada neįsivaizdavau, kokią didelę įtaką šis sprendimas padarys mano gyvenimui. Čia įgaunu daug patirties mokslo srityje, nuolat tobulėju kaip asmenybė bei nuolat džiaugiuosi vaikų šypsenomis ir nuostaba, nepaisant prieš kelias akimirkas nuskambėjusio „O ne, vėl matematika…“. Sudominti ir įkvėpti domėtis toliau – pagrindiniai mano tikslai, todėl labai kviečiu kiekvieną atrasti įkvėpimą VII forto matematikos edukaciniuose užsiėmimuose.

Augustinas Šarkinas
Augustinas Šarkinas
Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėjas

Nors veikla Kauno tvirtovės VII forte į mano gyvenimą įžengė visai netikėtai, ilgai netrukus ji tapo pagrindiniu mano užsiėmimu. Kiekviena diena tvirtovėje skatina augti, tobulėti, pažinti, kurti, o dienos pabaigoje matomos lankytojų šypsenos, sužadintas smalsumas domėtis Kaunu, jo istorija bei pažadai čia sugrįžti dar kartą (ir būtinai atsivesti draugus!), tampa didžiausiu darbo įvertinimu. Kviečiu ir Jus užsukti į Kauno tvirtovės VII forto istorines edukacines programas ar renginius vaikams!

Milita Songailaitė
Milita Songailaitė
Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėja

Nuo pat vaikystės Kauno tvirtovės fortai man atrodė paslaptingi bei mistiški, tačiau pradėjusi savanoriauti susipažinau su vienu jų iš arčiau: nuo tada esu dėkinga už begales suteiktų naujų galimybių! Dažnai manydavau, kad žmogus gyvenime turi atrasti konkrečią sritį, kurioje jis būtų stipriausias, tačiau pradėjusi dirbti VII forte supratau, kad platus požiūris bei domėjimasis daugeliu mokslo sričių yra ne tik įmanomas, bet ir būtinas šiuolaikiniam žmogui. Įgijusi naujų žinių gamtos mokslų ir istorijos srityje, nekantrauju jomis pasidalinti ir su Jumis: susitikime istorinės tematikos edukaciniuose užsiėmimuose!

Vilija Lapinskaitė
Vilija Lapinskaitė
Istorinių edukacinių užsiėmimų vedėja

Kauno istorija mane žavi nuo pat vaikystės, o Kauno tvirtovės VII fortas – neatsiejama miesto istorijos dalis. Savo veiklą čia pradėjau nuo savanorystės, tačiau ilgainiui tai tapo tiek mėgstamu darbu, tiek laisvalaikio užsiėmimu.  Jei kas nors paklaustų, kas man suteikia džiaugsmo, nedvejodama atsakyčiau: „vaikų šypsenos!“ Dėl šios priežasties labai džiaugiuosi galėdama kasdien sutikti drąsius, linksmus bei žingeidžius vaikus, su kuriais ne tik leidžiamės į pažintį su VII forto istorija, bet ir smagiai leidžiame laiką. Susitikime istorinės tematikos edukacinėse programose ar renginiuose vaikams!

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  370 699 22536

Jei neatsiliepiam – labai prašome SMS arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 655 66 550 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Ekskursijas vedame lietuvių, anglų, rusų bei hebrajų kalbomis. Prašome laiką rezervuoti iš anksto.

 

Steam School Label

© 2020 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo