• Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 30
  • Programos kaina: vienam dalyviui - 7 € (nuolaidos taikomos užsakinėjant 2 programas ir mokykloms-partnerėms)
  • Programos trukmė: ~ 1 val.
  • Užsisakyti galite: el. paštu mokykla@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 655 66550

Daugelis mokinių skundžiasi, jog matematika – per daug nuobodi, aritmetiniai veiksmai sunkiai perprantami, o ir taip sudėtinga situacija tampa praktiškai nepakeliama, kai skaičiuojant tenka naudotis ne tik skaičiais, bet ir raidėmis. VII forto įgula pasiruošusi paneigti šį įsitikinimą – matematika ne tik sudėtingas mokslas, bet ir įdomus bei įtraukiantis užsiėmimas!

Matematikos edukacinių programų metu mokiniai tyrinės matematikos vingrybes, išbandydami savo loginio mąstymo galias bei atlikdami įvairias kūrybines užduotis. Čia jaunieji matematikai išmoks naudotis skaičiavimo mašinėlės pirmtaku Abacus‘u, susipažins su geometrijos tėvu vadinamu Euklidu, aiškinsis romėniškais skaičiais apgaubtas paslaptis, sužinos, kaip matuoti ilgį, tūrį, masę, laiką ir temperatūrą ar gamins dar nematytas erdvines figūras.

Kiekviena edukacinė programa yra koreguojama, atsižvelgiant į mokinių amžių ir gebėjimus.

 

Deimantinė matematika

Edukacinės programos metu mokiniai sužinos, kaip ir iš kur gaunami deimantai, kuo skiriasi deimantas nuo brilianto, atkreips dėmesį į brilianto geometrinius ypatumus ir supras, ką reiškia tas įmantrus žodis „karatas“. Išklausę teoriją, jaunieji matematikai turės galimybę patys pasigaminti briliantą bei užpildyti jo sertifikatą.

Programa skirta: 3 – 8 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

Slaptas Euklido pranešimas

Šios edukacinės programos metu mokiniai susipažins su vienu žinomiausių senovės Graikijos matematikų, geometrijos tėvu vadinamu Euklidu, bandydami atskleisti geometrijos mokslo paslaptis. Čia jų lauks pažintis tiek su geometrinėmis figūromis (apskritimu, trikampiu, kvadratu, lygiagretainiu, trapecija ir rombu). Kuo įdomios šios figūros? Kokiomis ypatingomis savybėmis pasižymi kiekviena jų? Atsakymų į šiuos klausimus programos dalyviai ieškos kūrybinių užsiėmimų metu, kurdami projektus, sudarytus iš įvairiausių figūrų.

Programa skirta: priešmokyklinės grupės – 2 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Pitagoro teorema

Edukacinės programos metu mokiniai susipažins su senovės filosofu ir matematiku Pitagoru bei narplios jo vardu pavadintos teoremos vingrybes. Programos dalyviai pažins pagrindinius geometrijos principus – plotą, kėlimą kvadratu ir trikampių teoriją bei išbandys senovinę dėlionę – tangramą, kurios dėka galės patys įrodyti Pitagoro teoremą ir tokiu būdu dar geriau įsisavinti programos metu įgytas žinias.

Programa skirta: 3 – 8 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

"MIX" paslaptis

Šios edukacinės programos metu mokiniai susipažins su įdomiąja matematika, išbandydami įvairias skaičiavimo technikas bei išmokdami naudotis Abacus‘u – skaičiavimo mašinėlės pirmtaku. Jaunieji matematikai taip pat bandys išsiaiškinti, ką reiškia raidės, vadinamos „romėniškais skaičiais“ ir kaip reikėtų jas skaičiuoti bei spręs įtraukiančius ir abejingų nepaliksiančius galvosūkius.

Programa skirta: 1 – 4 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

38 papūgos

Dalyvaudami šioje edukacinėje programoje jaunieji matematikai susipažins su metrologijos mokslo paslaptimis – įvairiais matais ir matavimo prietaisais. Užsiėmimo metu mokiniai sužinos, kaip pamatuoti penkis dažniausiai sutinkamus matmenis: ilgį, tūrį, masę, laiką ir temperatūrą bei išsiaiškins, kuo šie ypatingi. Įtvirtinę teorines žinias, programos dalyviai imsis praktinių užduočių atlikimo – išbandys matavimų prietaisų tikslumą, žais įtraukiančius edukacinius žaidimus ir netgi kurs savo matavimo vienetą!

Programa skirta: 0 – 2 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Erdvės geometrija

Dalyvaudami šioje edukacinėje programoje mokiniai susipažins su erdvinių geometrinių figūrų pasauliu. Susipažindami su erdvinėmis figūromis jaunieji matematikai sužinos, ką vadiname aukštine ir apotema, lygins skirtingų figūrų sienų, kraštinių ir kampų skaičių bei aiškinsis, kaip pagal figūros sienų skaičių galima sužinoti iš graikų kalbos kilusį figūros pavadinimą. Kūrybinių dirbtuvėlių metu programos dalyviai patys galės pasigaminti nuostabių erdvinių figūrų.

Programa skirta: 1 – 8 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Kriptografija - skaičiai saugo paslaptį

Edukacinės programos metu vaikai išgirs kriptografijos mokslo atsiradimo istoriją, susipažins su pirmuoju šifruotoju istorijoje – Juliju Cezariu – ir jo išrastu „Cezario šifru“, išmoks užšifruoti savo slaptas žinutes bei „nulaužti“ šiuo šifru užkoduotus raštus. Programos dalyviai taip pat išmoks vieną šio šifro atmainą, dar vadinamą automatiniu šifru bei mokinsis užkoduoti bei atkoduoti draugų žinutes. Programos pabaigoje mokinių laukia išbandymas – orientacinis žaidimas, kurio metu dalyviai turės panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius, padėsiančius sėkmingai atlikti patikėtą misiją. Programos metu kiekvienas dalyvis gaus Cezario šifro diską ir šifravimo lentelę, kuriuos galės išsinešti namo.

Programa skirta: 9 – 12 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

IQ iššūkis. Matematinės dėlionės

Dauguma greičiausiai pasakytų, kad matematika – tai vien skaičiai. Tačiau VII Forte tai toli gražu nėra tiesa. Šios programos metu dalyviai turės galimybę tyrinėti matematikos paslaptis šiek tiek kitokia forma – žaisdami su įvairiomis dėlionėmis. Užsiėmimo metu ne tik supažindinsime su įvairiomis 2D ir 3D dėlionėmis, bet ir patys dalyviai galės jas išbandyti bei mesti sau tikrą IQ iššūkį. Į šių dėlionių sąrašą įeina itin populiari tangrama, Kolumbo kiaušinis, Soma kubas bei kitos matematikus dominančios dėlionės. Jaunieji matematikai sužinos, kokių matematinių gudrybių reikia sudarant dėliones, tokiu būdu smagiai ugdys savo loginį mąstymą bei kūrybiškumą. Erdviniam mąstymui lavinti jaunieji matematikai sužinos, kas yra projekcijos ir kodėl jos tokios svarbios analizuojant įvairius 3D modelius.

Programa skirta: 1 – 12 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Nuo Platono iki Archimedo

Gyvenime mes pastebime daugybę įvairiausių kūnų savo aplinkoje. Jų gali būti pačių įvairiausių – nuo primityviausių iki sudėtingiausių. Šio užsiėmimo tikslas yra supažindinti smalsiuosius matematikus su pačiais pagrindiniais erdvės geometrijos pasaulio nariais – Platono, Archimedo ir Keplerio-Puanso kūnais, jų savybėmis bei svarba įvairiose gyvenimo srityse. Susipažindami su erdvinėmis figūromis, jaunieji matematikai lygins skirtingų figūrų sienų, briaunų ir viršūnių skaičių, aiškinsis, kaip pagal figūros sienų skaičių galima sužinoti iš graikų kalbos kilusį figūros pavadinimą bei sužinos apie įvairiausias transformacijas, kurios naudojamos, kai norima iš vieno erdvinio kūno gauti kitą. Šias transformacijas iliustruos pačių dalyvių sukurti ir sudėlioti briaunainiai, kuriuos jie kūrybiškai analizuos, pritaikydami įgytas žinias. Taip jaunieji matematikai linksmai lavins savo erdvinį mąstymą bei kūrybiškumą.

Programa skirta: 9 – 12 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Kūgis

Ar esate kada bandę įžvelgti matematiką kasdieniuose dalykuose? Iš tikrųjų neįtikėtina, kiek daug įvairių dėsningumų galima įžvelgti daiktuose, kurie atrodo paprasti ir „nematematiški“. Pavyzdžiui, jums net nežinant, tokią figūrą kaip kūgį jau esate matę daugybėje situacijų! Šią figūrą įžvelgsite gimtadienio kepurėlėse, ledų vaflyje, piltuvėliuose. Būtent ši programa ir leis jums pažvelgti į šią figūrą šiek šiek kitu kampu. Šios programos metu mokiniai sužinos apie sukinius, kaip sudaromas kūgis, kuo jis susijęs su piramide, skaičiuojant paviršiaus plotą bei tūrį. Taip pat susipažinsime su nupjautiniais kūgiais, sužinosime, kur jie naudojami, bei padiskutuosime apie jų praktiškumą, lygindami juos su kitais erdviniais kūnais. Stengsimės giliau suvokti, kokiais būdais galime pjauti kūgius, ir taip susipažinsime su elipsių, parabolių ir hiperbolių formų pjūviais. Į šias kreives pažvelgsime per kitokią prizmę, sužinodami apie jų fizikines ir optines savybes, panaudojimą architektūroje, gastronomijoje, inžinerijoje ir medicinoje. Galiausiai susipažinsime su mokslininku, pasižymėjusiu fizikoje, matematikoje, informatikoje, teologijoje, filosofijoje bei kitose srityse – B. Paskaliu. Panagrinėsime teoremą apie „Magiškąjį trikampį“, kurią jis išrado būdamas vos 16 metų.

Programa skirta: 8 – 12 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonu +370 655 66550

Jei neatsiliepiam –  prašome susisiekti SMS arba el. paštu edukacija@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

 

Steam School Label

© 2024 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo