• Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 30
  • Programos kaina: vienam dalyviui - 6 € (nuolaidos taikomos užsakinėjant 2 programas ir mokykloms-partnerėms)
  • Programos trukmė: ~ 1 val.
  • Užsisakyti galite: el. paštu info@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 699 22536 bei muziejaus informacijos centre

Daugelis mokinių skundžiasi, jog matematika – per daug nuobodi, aritmetiniai veiksmai sunkiai perprantami, o ir taip sudėtinga situacija tampa praktiškai nepakeliama, kai skaičiuojant tenka naudotis ne tik skaičiais, bet ir raidėmis. VII forto įgula pasiruošusi paneigti šį įsitikinimą – matematika ne tik sudėtingas mokslas, bet ir įdomus bei įtraukiantis užsiėmimas!

Matematikos edukacinių programų metu mokiniai tyrinės matematikos vingrybes, išbandydami savo loginio mąstymo galias bei atlikdami įvairias kūrybines užduotis. Čia jaunieji matematikai išmoks naudotis skaičiavimo mašinėlės pirmtaku Abacus‘u, susipažins su geometrijos tėvu vadinamu Euklidu, aiškinsis romėniškais skaičiais apgaubtas paslaptis, sužinos, kaip matuoti ilgį, tūrį, masę, laiką ir temperatūrą ar gamins dar nematytas erdvines figūras.

Kiekviena edukacinė programa yra koreguojama, atsižvelgiant į mokinių amžių ir gebėjimus.

 

Deimantinė matematika

Edukacinės programos metu mokiniai sužinos, kaip ir iš kur gaunami deimantai, kuo skiriasi deimantas nuo brilianto, atkreips dėmesį į brilianto geometrinius ypatumus ir supras, ką reiškia tas įmantrus žodis „karatas“. Išklausę teoriją, jaunieji matematikai turės galimybę patys pasigaminti briliantą bei užpildyti jo sertifikatą, naudodamiesi ne kasdien sutinkamais matavimo prietaisais.

Programa skirta: 1 – 10 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka Eskursijos nuotrauka

Slaptas Euklido pranešimas

Šios edukacinės programos metu mokiniai susipažins su vienu žinomiausių senovės Graikijos matematikų, geometrijos tėvu vadinamu Euklidu, bandydami atskleisti geometrijos mokslo paslaptis. Čia jų lauks pažintis tiek su paprastesnėmis (apskritimu, trikampiu, kvadratu), tiek su sudėtingesnėmis geometrinėmis figūromis (lygiagretainiu, trapecija ir rombu). Kuo įdomios šios figūros? Kokiomis ypatingomis savybėmis pasižymi kiekviena jų? Atsakymų į šiuos klausimus programos dalyviai ieškos kūrybinių užsiėmimų metu, kurdami projektus, sudarytus iš įvairiausių figūrų.

Programa skirta: priešmokyklinės grupės – 4 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Pitagoro teorema

Edukacinės programos metu mokiniai susipažins su senovės filosofu ir matematiku Pitagoru bei narplios jo vardu pavadintos teoremos vingrybes. Programos dalyviai pažins pagrindinius geometrijos principus – plotą, kėlimą kvadratu ir trikampių teoriją bei išbandys senovinę dėlionę – tangramą, kurios dėka galės patys įrodyti Pitagoro teoremą ir tokiu būdu dar geriau įsisavinti programos metu įgytas žinias.

Kiekvienas programos dalyvis galės su savimi išsinešti dėlionę, su kuria ne tik bus galima įrodyti šią teoremą, bet ir ją panaudoti kaip įdomų ir protą lavinantį žaidimą. Ši dėlionė nudažyta ypatingais dažais VIVACOLOR „Special Furniture Akva“, kurie atitinka žaislų saugumo standartą bei yra sertifikuoti ekologiniu ženklu „Šiaurės gulbė“ – tai reiškia, kad ši tangrama leis ne tik lavinti protinius gebėjimus, bet ir bus visiškai saugi žaisti!

Programa skirta: 2 – 8 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

"MIX" paslaptis

Šios edukacinės programos metu mokiniai susipažins su įdomiąja matematika, išbandydami įvairias skaičiavimo technikas bei išmokdami naudotis Abacus‘u – skaičiavimo mašinėlės pirmtaku. Jaunieji matematikai taip pat bandys išsiaiškinti, ką reiškia raidės, vadinamos „romėniškais skaičiais“ ir kaip reikėtų jas skaičiuoti bei spręs įtraukiančius ir abejingų nepaliksiančius galvosūkius.

Programa skirta: priešmokyklinės grupės – 5 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

38 papūgos

Dalyvaudami šioje edukacinėje programoje jaunieji matematikai susipažins su metrologijos mokslo paslaptimis – įvairiais matais ir matavimo prietaisais. Užsiėmimo metu mokiniai sužinos, kaip pamatuoti penkis dažniausiai sutinkamus matmenis: ilgį, tūrį, masę, laiką ir temperatūrą bei išsiaiškins, kuo šie ypatingi. Įtvirtinę teorines žinias, programos dalyviai imsis praktinių užduočių atlikimo – išbandys matavimų prietaisų tikslumą, žais įtraukiančius edukacinius žaidimus ir netgi kurs savo matavimo vienetą!

Programa skirta: priešmokyklinės grupės – 5 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Erdvės geometrija

Dalyvaudami šioje edukacinėje programoje mokiniai susipažins su erdvinių geometrinių figūrų pasauliu.  Susipažindami su erdvinėmis figūromis jaunieji matematikai sužinos, ką vadiname aukštine ir apotema, lygins skirtingų figūrų sienų, kraštinių ir kampų skaičių bei aiškinsis, kaip pagal figūros sienų skaičių galima sužinoti iš graikų kalbos kilusį figūros pavadinimą. Kūrybinių dirbtuvėlių metu programos dalyviai patys galės pasigaminti nuostabių erdvinių figūrų.

Programa skirta: 1 – 10 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Mozaika

Edukacinės programos metu mokiniai sužinos, kas yra mozaika, kur galima atrasti jos pavyzdžių ir išsiaiškins, kuo ji yra ypatinga matematikai bei kiekvienam iš mūsų. Susipažinę su teorija, programos dalyviai pereis prie loginį mąstymą ir vizualinį suvokimą lavinančių užduočių. Programos pabaigoje dalyviai įsitrauks į įdomiosios matematikos kūrybines dirbtuvėles ir kurs išskirtines mozaikas, kurias kiekvienas dalyvis galės parsinešti namo ar padovanoti savo draugui.

Programa skirta: priešmokyklinės grupės – 7 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Atspindžių miškas

Programos metu mokiniai sužinos, kas yra simetrija ir simetrijos ašis, kokios simetrijos rūšys dažniausiai naudojamos matematikoje bei kiek simetrijos ašių turi tam tikros geometrinės figūros. Mokiniai taip pat sužinos, kur simetrija randama kasdieniniame gyvenime, susipažindami su gamtine ir matematine simetrija bei asimetriškais kūnais.

Susipažinę su teorija, programos dalyviai pereis prie loginį mąstymą ir vizualinį suvokimą lavinančių užduočių. Įgytas žinias dalyviai taip pat įtvirtins kūrybinių dirbtuvėlių metu – pagal simetrijos taisykles vaikai spalvins medinius paveikslėlius, kuriuos galės parsinešti namo.

Programa skirta: 1 – 7 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Kriptografija - skaičiai saugo paslaptį

Edukacinės programos metu vaikai išgirs kriptografijos mokslo atsiradimo istoriją, susipažins su pirmuoju šifruotoju istorijoje – Juliju Cezariu – ir jo išrastu „Cezario šifru“, išmoks užšifruoti savo slaptas žinutes bei „nulaužti“ šiuo šifru užkoduotus raštus. Programos dalyviai taip pat išmoks vieną šio šifro atmainą, dar vadinamą automatiniu šifru bei mokinsis užkoduoti bei atkoduoti draugų žinutes. Programos pabaigoje mokinių laukia išbandymas – orientacinis žaidimas, kurio metu dalyviai turės panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius, padėsiančius sėkmingai atlikti patikėtą misiją.

Programos metu kiekvienas dalyvis gaus Cezario šifro diską ir šifravimo lentelę, kuriuos galės išsinešti namo.

Programa skirta: 8 – 11 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

IQ iššūkis. Matematinės dėlionės

Dauguma greičiausiai pasakytų, kad matematika – tai vien skaičiai. Tačiau VII Forte tai toli gražu nėra tiesa. Šios programos metu dalyviai turės galimybę tyrinėti matematikos paslaptis šiek tiek kitokia forma – žaisdami su įvairiomis dėlionėmis. Užsiėmimo metu ne tik supažindinsime su įvairiomis 2D ir 3D dėlionėmis, bet ir patys dalyviai galės jas išbandyti bei mesti sau tikrą IQ iššūkį. Į šių dėlionių sąrašą įeina itin populiari tangrama, Kolumbo kiaušinis, Soma kubas bei kitos matematikus dominančios dėlionės.

Jaunieji matematikai sužinos, kokių matematinių gudrybių reikia sudarant dėliones, tokiu būdu smagiai ugdys savo loginį mąstymą bei kūrybiškumą. Erdviniam mąstymui lavinti jaunieji matematikai sužinos, kas yra projekcijos ir kodėl jos tokios svarbios analizuojant įvairius 3D modelius.

Programa skirta: 4 – 8 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Nuo Platono iki Archimedo

Gyvenime mes pastebime daugybę įvairiausių kūnų savo aplinkoje. Jų gali būti pačių įvairiausių – nuo primityviausių iki sudėtingiausių. Šio užsiėmimo tikslas yra supažindinti smalsiuosius matematikus su pačiais pagrindiniais erdvės geometrijos pasaulio nariais – Platono, Archimedo ir Keplerio-Puanso kūnais, jų savybėmis bei svarba įvairiose gyvenimo srityse.

Susipažindami su erdvinėmis figūromis, jaunieji matematikai lygins skirtingų figūrų sienų, briaunų ir viršūnių skaičių, aiškinsis, kaip pagal figūros sienų skaičių galima sužinoti iš graikų kalbos kilusį figūros pavadinimą bei sužinos apie įvairiausias transformacijas, kurios naudojamos, kai norima iš vieno erdvinio kūno gauti kitą. Šias transformacijas iliustruos pačių dalyvių sukurti ir sudėlioti briaunainiai, kuriuos jie kūrybiškai analizuos, pritaikydami įgytas žinias. Taip jaunieji matematikai linksmai lavins savo erdvinį mąstymą bei kūrybiškumą.

Programa skirta: 5 – 11 klasių mokiniams

Eskursijos nuotrauka

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  370 699 22536

Jei neatsiliepiam – labai prašome SMS arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 655 66 550 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Vasaros metu ekskursijų nevedame.

 

Steam School Label

© 2020 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo