Technologija ir dailė

  • Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25
  • Programos trukmė: ~ 1 val. 15 min.
  • Programos kaina: vienam dalyviui - 6 € (nuolaidos taikomos užsakinėjant 2 programas ir mokykloms-partnerėms)
  • Užsisakyti galite: el. paštu info@septintasfortas.lt , telefono numeriu + 370 699 22536 bei muziejaus informacijos centre

 

Kaip ir kitų mokslų, technologijos bei dailės sąvokos Kauno tvirtovės VII forte neatitinka to, ką sutinkate mokykloje. Šių užsiėmimų metu su dalyviais negaminsime raktų pakabukų ir netapysime teptuku, o konstruosime neįprastus žaislus, lipdysime neregėto grožio paveikslus ar kursime kitus fantaziją išlaisvinančius dirbinius, kuriuos kiekvienas dirbtuvėlių dalyvis galės išsinešti su savimi.

Visi programos dalyviai bus aprūpinti reikalingais įrankiais, priemonėmis ir detalėmis, pagamintomis Kauno tvirtovės VII forte, naudojant lazerines cnc pjovimo stakles, pjaustymo ir spausdinimo ploterius. Gamybos proceso metu visas reikalingas žinias apie gaminamą kūrinį suteiks mūsų patyrusios mokytojos ar edukacinių programų vedėjos.

 

Kaleidoskopas

Netyčia atsiradęs prietaisas jau keletą amžių savo kuriamais raštais džiugina ne vieną. Šios edukacinės programos metu dalyviai susipažins su kaleidoskopo atsiradimo istorija, paskirtimi bei, konstruodami jį patys, išsiaiškins, iš ko jis iš tiesų susideda. Stengdamiesi suprasti, kaip veikia kaleidoskopas, nagrinėsime optikos mokslą: susipažinsime su šviesos prigimtimi, spalvomis, difuziniu ir veidrodiniu atspindžiais bei, žinoma, atnaujinsime savo žinias apie veidrodžius.

Programa rekomenduojama: 4-7 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Ekomobilis

Edukacinės programos metu dalyviai susipažins su bendra greičio sąvoka bei išmoks, kaip dar gali būti skirstomas šis fizikinis dydis. Programos dalyviai taip pat išsiaiškins, ką reiškia skirtingi greičio matavimo vienetai ir kaip galima sužinoti bet kokio objekto judėjimo greitį. Susipažinę su teorija, programos dalyviai, padedant patyrusioms vedėjoms, susikonstruos savo unikalų, gumine juostele varomą, ekomobilį!

Programa rekomenduojama: 2-4 klasės mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Ežiukas

Tai jauniausiems VII forto draugams skirta edukacinė programa. Šios programos metu kiekvienas jaunasis tyrinėtojas surinks savo ežiukui įvairiausių gėrybių rinkinį, jį papuošdamas ir sugalvodamas jam labiausiai tinkantį vardą. Šio užsiėmimo metu lavinama smulkioji motorika, loginis mąstymas, skatinamas kūrybiškumas bei įgyjama individualaus darbo ir skaičiavimo praktikos.

Programa gali būti pritaikoma temai „Ežiukas eina į mokyklą“.

Programa rekomenduojama: 5-8 metų vaikams

Eskursijos nuotrauka

Tapyba pirštais

Tapyba yra laikoma vienu iš geriausių vaikų vystymosi, ieškojimų ir atradimų bei saviraiškos būdų. Tapybos pirštais technika gali suteikti dar stipresnį efektą, lavindama ne tik smulkiąją motoriką, bet ir suteikdama naujų prisilietimo pojūčių. Edukacinės programos metu dalyviai susipažins su dailininkų, kurie tapo pirštais, kūryba ir patys bandys atrasti savo tapytojo pirštais gyslelę. Ši technika leidžia pajausti tapybos procesą, popieriaus ir dažų faktūras, jautriau reguliuoti potėpius, koordinuoti judesius, fiziškai ir emociškai pasinerti į kūrybą.

Programa rekomenduojama: 7 – 12 metų amžiaus mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Paveikslas iš plastilino

Ar yra bent vienas žmogus, kuris nebūtų lipdęs iš plastilino? Šios edukacinės programos metu dalyviai susipažins su plastilino atsiradimo istorija ir, tapdami tikrais kūrėjais, lipdys originalų paveikslą. Plastilinas yra puiki ugdymo priemonė vaikams ir saviraiškos priemonė įvairaus amžiaus žmonėms. Lipdymo procesas lavina įgūdžius, erdvinį mąstymą ir net kalbą mažiems vaikams, taip pat skatina kūrybiškumą ir treniruoja kantrybę.

Programa rekomenduojama: 7 – 12 metų amžiaus mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Koliažas Iris Folding technika

Edukacinės programos metu dalyviai susipažins su originalia technika – Iris Folding, pažins jos įdomiuosius pavyzdžius ir darbo kūrimo principus bei, žinoma, sukurs nepakartojamą darbą. Ši technika yra smagus, jaudinantis, erdvinį mąstymą, akių tikslumą bei rankų miklumą lavinantis būdas visiems norintiems padaryti įspūdingus darbus sau arba savo artimiesiems.

Programa rekomenduojama: 10 – 16 metų amžiaus mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Lėkštės dekoravimas

Programos metu dalyviai susipažins su keramikos dekoravimo istorija, sukurs savo piešinį ir ištapys keramikinę lėkštutę. Keramikos dekoravimas reikalauja kruopštumo, tikslumo, rankos tvirtumo bei pasitikėjimo savimi. Programos dalyviai ne tik padirbės, bet ir atras savyje galią kurti, svajoti, perteikti savo idėjas meno priemonėmis.

Programa rekomenduojama: 9 – 14 metų amžiaus mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Stiklinės dekoravimas

Labai malonu ryte pasiimti į rankas gražią stiklinę, kuri pradžiugintų akį ir sukurtų nuotaiką visai dienai. Edukacinės programos metu dalyviai ne tik susipažins su stiklo dekoravimo istorija ir įdomiausiais pavyzdžiais, bet ir sukurs savo vienetines stiklines. Programos dalyviai įgis naujas žinias ir įgūdžius, leis pasireikšti savo fantazijai bei kūrybiškumui, išbandys savo rankos tikslumą.

Programa rekomenduojama: 10 – 16 metų amžiaus mokiniams

Eskursijos nuotrauka

2D gėlės iš degtukų

Edukacinės programos metu dalyviai susipažins su darbų iš degtukų pavyzdžiais ir jų dėliojimo principu bei sukurs savo 2-jų dimensijų gėlę. Skaičiuojant ir dėliojant degtukus, programos dalyviai koordinuos savo judesius, lavins atmintį, koncentruos savo dėmesį, užsibrėš ir sieks konkretaus tikslo. Šis darbas ne tik lavina fantaziją, loginį mąstymą, kantrybę, rankų miklumą bei atsargumą, bet ir yra labai užburiantis bei įtraukiantis procesas.

Programa rekomenduojama: 10 – 15 metų amžiaus mokiniams

Eskursijos nuotrauka

Medžio mozaika

Mozaika – tai puikus būdas lavinti smulkiąją motoriką, loginį ir erdvinį mąstymą bei atmintį, skatinti geriausio varianto paiešką, puoselėti grožio suvokimo formavimą. Edukacinės programos metu dalyviai susipažins su mozaikos istorija ir jos rūšimis. Programos dalyviai išbandys savo kūrybines jėgas sukurdami autorinį darbą mozaikos technika iš įvairių medinių formų.

Programa rekomenduojama: 8 – 13 metų amžiaus mokiniams

Eskursijos nuotrauka

 

Darbo laikas

Dirbame 25 valandas per dieną 8 dienas per savaitę laisvu grafiku 😉

EDUKACIJŲ CENTRAS:

Dėl edukacijų moksleiviams skambinti telefonais +370 655 66550 arba  370 699 22536

Jei neatsiliepiam – labai prašome SMS arba el. paštu mokykla@septintasfortas.lt

Visą parą mus rasite Online Facebuke – https://www.facebook.com/kaunotvirtove/

Muziejaus lankymas:

Dėl apsilankymo muziejaus ekspozicijoje ir ekskursijų grupėms kreptis tel. +370 655 66 550 arba el. paštu info@septintasfortas.lt

Ekskursijas vedame lietuvių, anglų, rusų bei hebrajų kalbomis. Prašome laiką rezervuoti iš anksto.

 

© 2019 septintasfortas.lt
Orlov Visual Agency logo